Громадська рада провела чергові збори

3 жовтня відбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Новокаховської міської ради, участь в роботі якої взяли 21 з 35 членів, що обрані до ради. Представники громадськості міста розглянули питання «Щодо підсумків вивчення стану втілення заходів по реалізації висновків комісії, що восени 2016 року перевіряла стан будівель закладів освіти» та «Про стан та перспективи розвитку зеленого та сільського туризму».

З інформацією по першому питанню виступив Олександр Євстратов (ГО «Новокаховський яхт-клуб»). В ході обговорення питання виступив заступник міського голови Володимир Сироватка, який навів відомості щодо стану фінансування сфери освіти з державного та міського бюджетів. Так до кінця року не вистачає понад 10 млн. грн. для забезпечення функціонування шкіл. Тому в такій ситуації міська влада була вимушена протягом року виділяти власні кошти для фінансування поточних потреб закладів. А це саме ті кошти, які б можливо було витратити на проведення ремонтів тих самих шкіл. Ситуація з проектом бюджету на 2018 рік поки теж не дає змоги планово профінансувати ці роботи.

В своїх виступах члени громадської ради висловили побажання, аби  влада склала план виконання цих робіт за пріоритетами саме стану будівель, які повинні визначити у відділі освіти.

За підсумками обговорення питання Громадська рада ухвалила такі рекомендації:

  1. Передбачити у проекті міського бюджету на 2018 рік кошти на виконання заходів по збереженню та відновленню несучих та огороджувальних конструкцій відповідно до «Акту візуального зовнішнього обстеження несучих та загороджувальних конструкцій загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів від 01.11.2016р.».
  2. Особливу увагу звернути на ремонти вимощення будівель.
  3. Рекомендувати відділу освіти надати свої пропозиції щодо черговості виконання цих робіт.

З другого питання «Про стан та перспективи розвитку зеленого та сільського туризму» з інформацією виступив Денис Норіцин (ГО «Новокаховський АвтоКлуб «НК Авто»).

Обговорення інформації членами Громадської ради завершилось прийняттям рекомендацій:

1.Створити робочу групу з представників відділу культури, КП «АРР», Центру розвитку туризму «Данапріс» відділу освіти, представників бізнесу, що працюють в цій сфері та громадськості.

2.Групі напрацювати пропозиції щодо розвитку зеленого туризму на території  Новокаховської міської ради.

3.Напрацьовані пропозиції включити до програми розвитку туризму в Новій Каховці на 2018-2022 роки, що готується для розгляду на сесії міської ради.

4.Розглянути питання щодо органу, який опікується питаннями розвитку туризму, в тому числі і зеленого, в місті з урахуванням практики підпорядкування цієї сфери, які склалися в центральних органах виконавчої лади та інших містах України.

5.Вжити заходів щодо створення та реального наповнення єдиного у місті інформаційно-довідкового інтренет-ресурсу.

Під завісу роботи  секретар  Віктор Васильєв поінформував членів ради  стосовно  відповіді Міністерства юстиції України щодо звернення  про  передачу в комунальну власність міста будівлі Палацу урочистих подій, та про прийняте міською радою рішення щодо впорядкування механізму здавання рідких побутових відходів мешканцями приватного сектору  на утилізацію (рекомендації Громадської ради від 6 червня поточного року).

Чергове засідання Громадської ради відбудеться у грудні поточного року. Згідно плану роботи  на обговорення буде винесено питання «Вивчення стану справ з питань організації військово-патріотичного виховання у навчальних закладах  Нової Каховки».