Громадська рада зайнялась рідкими побутовими відходами

Згідно до річного плану роботи Громадської ради при виконавчому комітеті Новокаховської міської ради, на засіданні президії, що відбулося 18 квітня, був визначений алгоритм дій по підготовці до розгляду на засіданні ради у травні питання щодо стану дотримання екологічних норм поводження з рідкими побутовими відходами та наданням населенню приватного сектору міста послуг з їх вивезення та здавання на утилізацію.

Готує це питання до розгляду робоча група у складі голів комісій Громадської ради Ольги Рашевської (ГО „ХО товариство захисту прав споживачів”), Олександра Євстратова (з питань підприємництва, екології, інфраструктури, будівництва та ЖКГ), секретаря ГР Віктора Васильєва, члена ГР Дмитра Маркова (ГО ветеранів АТО „Біла стріла”). До участі в роботі групи були запрошені представник Новокаховського відділу ГУ НПУ в ХО начальник служби дільничих інспекторів майор поліції Валерій Новицький, начальник екологічної інспекції міськвиконкому Олександр Лимар, директор КП „Основа” Олександр Чечін, представник КП „Муніціпальна охорона” Леонід Кондрацький.

При формуванні плану дій групи були визначені два основних напрямки її роботи. Перше, це вивчення питання щодо ліквідації в осяжній перспективі полів фільтрації для зібрання стічних вод, які існують біля мікрорайону Центральна Основа та багатоповерхових будинків у селищі Дніпряни. І друге – це впорядкування існуючої практики викачки вигрібних ям та здачі рідких побутових відходів на переробку до очисних споруд КП „Міський водоканал”.

Паралельно з громадською радою над цими питаннями також працює робоча група фахівців міськвиконкому під головуванням першого заступника міського голови Леоніда Чурсинова, що була створена за розпорядженням міського голови Володимира Коваленко.

Розгляд цього питання на засіданні Громадської ради планується у третій декаді травня.

Це може стати початком широкої компаніїї щодо громадського обговорення шляхів комплексного вирішення екологічних проблем міста. Особливо з погляду на невирішенність проблем з утилізацією та переробкою всіх побутових відходів у місті і інших населених пунктах нашої міської ради. І ті рішення, які можуть бути запропоновані громаді, будуть вимагати не тільки загальної підтримки, але і зміни поглядів багатьох громадян на вирішення цих проблем.

Довідка:

Поля фільтрації, які створювалися для тимчасового накопичення рідких побутових та промислових відходів, сягають загальної площі до 50 га.

Потужності очисних споруд КП „Міський водоканал” розраховані на переробку до 25 тис. куб. м стічних вод за добу. В минулі роки виконано значний обсяг робіт по збільшенню потужності очисних споруд до 45 ти. куб. м за добу. На сьогодні до очисних споруд скидається до 6-7 тис. куб. м на добу.

По місту на сьогодні працюють до 8-10 асенізаційних машин, що належать приватним особам і які надають послуги мешканцям приватного сектору у вивозі рідких побутових відходів. У КП „Міський водоканал” та „Основа” асенізаційні машини використовуються тільки для вирішення виробничих завдань. КП „Екосервіс” має асенізаційну машину, але, працюючи легально і по нормативам, не може конкурувати з приватниками ціною на свої послуги.

Майже всі вигрібні ями, що є в місті, не відповідають вимогам будівничих і санітарних нормативів і, по суті, є міною уповільненої дії під екологією міста і особливо нашого головного багатства – джерельної і артезіанської води.

 

Віктор Васильєв