Громадські активісти обговорили з мером стратегію збереження архітектурного надбання міста

новакаховка2

Минулого тижня міський голова Володимир Коваленко зустрівся з волонтерами ГО «Новокаховське товариство охорони культурної спадщини». Темою зустрічі стало отримання Новою Каховкою статусу міста з історичним ареалом, затвердження історико-архітектурного опорного плану міста та обговорення проблем збереження і розвитку історичної забудови міста.

Як прокоментувала результатами зустрічі член спілки архітекторів України, голова Новокаховського товариства охорони культурної спадщини Тетяна Євсєєва, бесіда пройшла в діловій партнерській атмосфері порозуміння та бажання зробити своє місто кращим.

Серед обговорюваних питань – створення відділу з охорони культурної спадщини, паспортизація пам’ятників архітектури (вирішили розпочати з паспортизації будівлі виконкому), проблема незаконного утеплення будинків, відновлення Палацу культури та сучасне розв’язання проблеми доступу до нього людей з обмеженими фізичними можливостями шляхом оснащення підйомника або ліфту.

В результаті зустрічі учасники виразили один одному свою підтримку і домовились про подальшу співпрацю. Так, наприклад міський голова пообіцяв активістам допомогти в проведенні інформаційної компанії, націленої на попередження пошкодження охоронних об’єктів, їх безграмотне утеплення та просування соціальної реклами, направленої на популяризацію Нової Каховки саме як міста, яке є пам’ятником містобудування.