Громадські слухання чи обговорення?

Чи відбудеться підвищення проїзду в приміських автобусах Нової Каховки? Це питання сьогодні цікавить майже усіх мешканців міста та прилеглих сіл. Самі небайдужі завітали вчора до великої зали міськвиконкому, де мались відбутися громадські слухання з цього питання.

Громадські слухання з приводу підвищення тарифу на перевезення у приміських автобусних маршрутах перетворилися у просте обговорення ситуації, що склалася останнім часом у місті із цим самим автобусним забезпеченням.

1 вересня в актовій залі виконкому зібралися містяни, щоб дізнатися про нові ціни на проїзд. Та на початку заступник міського голови Леонід Чурсинов повідомив: через неналежну підготовку відповідальних осіб слухання переносяться і відбудуться через місяць. На них будуть присутні усі перевізники, які забезпечують перевезення людей на приміських маршрутах, бо мова йде про підвищення вартості проїзду саме в приміських автобусах. Враховуючи актуальність теми, присутнім було запропоновано внести пропозиції чи запитати про те, що хвилює. І людям, які прийшли того дня до виконкому, було що сказати перевізникам.

Спершу претензії стосовно пільгових рейсів висловилили корсунські дачники. Особливо їх обурила ситуація, що склалася минулої середи, коли усі рейси на маршруті «Нова Каховка-Кросунка (дачі)» були платними. Взагалі комунальні автобуси частенько ламаються і пенсіонерам приходиться платити, щоб доїхати додому, говорили пенсіонери. Керівник КП «Автоцентр» Олег Тарабака в курсі ситуації, а Л.Чурсинов пояснив: завдання влади враховувати подібні факти і дбати про оновлення автобусного парку.

При обговоренні підвищення тарифу на проїзд до Основи і Дніпрян присутні, а це пасажири автобусів, які щодня приїздять на роботу до Нової Каховки, говорили про недоліки у роботі перевізника, який працює на цьому маршруті: це і зрив графіків руху, особливо зранку, коли треба їхати до міста, і невідповідна кількість автобусів на маршрутах, грубість водіїв, неналежний стан самих автобусів тощо.

Незадоволення рухом автобуса на 11-му маршруті висловила мешканка Плодового, яка добираючись до міського ринку, користується 14-м маршрутом. Одним словом, люди вимагали якості перевезень. Та головне, щоб їхній запал не стих під час розмови із самим перевізником, який, сподіваємось, прийде на наступну розмову – в жовтні.

Подробиці із обговорень і приблизні розрахунки нової вартості проїзду читайте у найближчому номері тижневика «НК».