Громадськість Нової Каховки стурбована кількістю ухилень від військової служби

18 грудня в Новій Каховці відбулося чергове планове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Новокаховської міської ради. Представники громадськості обговорили стан військово-патріотичного виховання в навчальних закладах міста.

Традиційно в роботі Громадської ради прийняв участь міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, заступники міського голови Володимир Сироватка та Сергій Давидюк, начальники відділів міськвиконкому, які беруть участь в цій роботі, директора загальноосвітніх шкіл та учбових закладів міста І та ІІ рівнів акредитації. Також до участі в обговоренні долучилися не тільки члени Громадської ради, але і запрошені на засідання представники військового комісаріату, військової частини, що дислокована поблизу міста, громадських організацій військово-патріотичного спрямування, які не входять до Громадської ради.

З аналізом стану роботи в місті по військово-патріотичному вихованню виступив голова постійної комісії Громадської ради  по цьому напряму, голова міської спілки ветеранів війни в Афганістані та воїнів-інтернаціоналістів «Пам’ять» Анатолій Галієв.

Серед основних напрацювань та здобутків він відмітив єдність в роботі з молоддю представників різних поколінь захисників України, які об’єднані в міські організації ветеранів війни та праці, ветеранів війни в Афганістані та воїнів-інтернаціоналістів, ветеранів АТО «Біла стріла» та воїнів–десантників «Ніхто крім нас». Як правило, вони разом зустрічалися з учнівською молоддю, розповідали про свою участь в захисті Батьківщини та закликали молодь завжди бути готовими до захисту свободи та незалежності України зі зброєю в руках.

В доповіді були відзначені кращі за рівнем організації та проведення військово-патріотичної роботи навчальні заклади: ЗОШ №8 (директор Вербицька І.М.), Новокаховський професійний електротехнічний ліцей (директор Карпенкова О.В.), Новокаховський техніко-економічний ліцей (директор Долецька Т.Є.), Новокаховський політехнічний коледж (директор Лоза Л.Т.), Новокаховьска гімназія (директор Литвинова О.М.)

Підсумком всього комплексу заходів з військово-патріотичного виховання, що проводиться з молоддю, на сьогодні є підсумки роботи нашого міського військкомату. За його відомостями план по призову на строкову службу виконаний на 100%. При цьому було виявлено тільки два відмовника від призову. План по призову на контрактну службу в 3 кварталі був виконаний на 100%. Також був повністю виконаний план по оформленню кандидатів до вступу у військові вищі навчальні заклади. Готовність стати офіцерами виявили більш ніж 10 новокаховських юнаків.

Але не все в роботі військкомату так гладко. За офіційними даними Херсонського обласного військкомату більш ніж  70% юнаків призивного віку в той чи іншій спосіб ухиляються від візитів у військкомат.

Ось чому темі недопущення ухилення від військової служби під час військово-патріотичного виховання потрібно приділяти більше уваги.

В своєму виступі на зборах міський голова Володимир Коваленко висловив слова вдячності всім, хто бере участь у військово-патріотичному вихованню молоді, хто докладає зусиль до згуртування міської громади навколо ідеї захисту свободи та незалежності України.

Особливо мер відмітив роль організації ветеранів АТО «Біла стріла», які стали ініціаторами встановлення в місті пам’ятного знаку всім поколінням захисників України: козакам, воїнам Другої світової війни та нинішнім захисникам України на Сході.

За підсумками обговорення Громадська рада напрацювала рекомендації щодо поліпшення роботи з військово-патріотичного виховання з молоддю міста, які будуть направлені міському голові для врахування в роботі відповідних структур виконавчої влади.

Віктор Васильєв