Громадський контроль в дії

28c7e7e64c592ffa8e81b06ab50b3725Спостережна комісія виконавчого комітету Новокаховської міської ради, займається питаннями соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, та осіб, засуджених без позбавлення волі.

Ці питання включають в себе: надання допомоги в отриманні паспорту та реєстрації, працевлаштуванні та лікуванні, встановленні групи інвалідності та призначенні пенсії, надання гуманітарної допомоги та інше. Передбачений комплекс заходів виховного характеру, направлених на зменшення рецидивної злочинності.

Протягом року продовжувалась робота з об’єднання зусиль всіх зацікавлених служб на виконання Плану заходів щодо забезпечення на території Новокаховської міської ради соціальної адаптації осіб, які відбували покарання у вигляді позбавлення волі, на період до 2015 року, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 19.02.2010р. №158. Налагоджено та ведеться своєчасний облік осіб, звільнених умовно-достроково. Проводиться соціальний патронаж та контроль за їх поведінкою за місцем проживання, який покладено на спеціалістів міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 У 2015 році проведено 12 засідань спостережної комісії, на яких розглянуто 24 особові справи осіб, звільнених з місць позбавлення волі. В ході роботи таким особам було надано  152 індивідуальних послуги, у тому числі:

– інформаційні послуги – надання інформації, необхідної для вирішення складної життєвої ситуації – 48 послуг;

– послуги з працевлаштування – 8 осіб;

– юридичні послуги – надання консультацій з питань чинного законодавства – 2 особи;

– відновлено документи – 8 осіб;

– надано допомогу в отримані реєстрації – 6 осіб;

– направлено на лікування – 5 осіб;

– надано гуманітарну допомогу одягом та взуттям – 12 осіб.

 В процесі роботи з особами, які умовно-достроково звільнені від відбування покарання, проводиться профілактично-виховна робота,  направлена на  недопущення правопорушень в подальшому, зменшення асоціальної поведінки. Відповідно до покладених завдань спостережна комісія залучає громадськість  підприємств, на яких працюють умовно-достроково звільнені особи, до здійснення контролю за поведінкою таких осіб та проведення виховних заходів за місцем роботи. Якщо особа навчається, то залучаються соціальні педагоги та психологи учбових закладів для контролю та проведення виховної роботи з особами протягом невідбутої частини покарання.

Спостережна комісія займалась також просвітницькою діяльністю. Проводилися лекції, бесіди у навчальних закладах міста, щодо запобігання правопорушенням та соціально-небезпечним хворобам, подолання їх наслідків у дитячому та молодіжному середовищі, в тому числі серед груп ризику, формування навичок здорового способу життя.

Крім цього на обліку в центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді знаходиться 142 особи, засуджених без позбавлення волі (з них – 7 неповнолітні), які отримали допомогу спеціалістів центру. Загалом надано  613 різноманітних послуг.

Проводиться щомісячна звірка з Новокаховською кримінально-виконавчою інспекцією щодо постановки та зняття з обліку осіб, засуджених без позбавлення волі.На території Новокаховської міської ради відсутні заклади закритого типу (виправні колонії), тому робота спостережної комісії у цьому напрямку не велася.

 

Н.М.Галинська, директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді