Громадянство України стало менш привабливим за останні роки – дослідження

Громадянство України стало менш привабливим за останні роки – дослідженняУкраїна посіла 99-е місце в щорічному Індексі громадянств світу, складеному компанією TheHenley & Partners. Наступного року експерти обіцяють значне покращення позиції країни – у зв’язку з безвізом. Про це повідомляє сайт “Експрес”.  Індекс громадянств світу (Quality of Nationality Index,QNI) – це незалежна оцінка громадянств різних держав. У рейтинг входить 195 громадянств. Показники аналізувалися з 2012 по 2016 рік. Цьогорічний рейтинг, складений за підсумками аналізу багатьох факторів протягом 2016 року, сьогодні презентовано у Лондоні.

Перше місце в 2016 році дісталося Німеччині (82,7%). Друге місце розділили Франція і Данія, далі йдуть Ісландія, Швеція і Норвегія. Загалом десятка лідерів істотно не змінилася з минулого року. З неї вибули Ірландія та Бельгія, а їм на зміну прийшли Іспанія та Італія. Замикають список Центрально-Африканська Республіка (16,3%) і Афганістан (14,6%).

У 2016 році Україна отримала 29,7%, тим самим зайнявши 99-у позицію в світовому рейтингу. Роком раніше наша держава перебувала на 87-му місці з показником 30,2%. В цілому, позиція українського громадянства погіршилася за останні 5 років на 1,1%. Однак громадянство України покращить позиції в індексі 2017 року, коли буде взято до уваги фактор безвізового в’їзду для українців до ЄС. «Безвізовий режим допоможе Україні піднятися мінімум на 20 позицій, – зазначив автор Індексу, професор конституційного права ЄС університету Гронінгена в Голландії Димитрій Коченов. – Подібна ситуація була два роки тому в Молдові. Якщо в 2014 році молдавський паспорт був на 94 місці в рейтингу, то в 2015 він перемістився на 77 місце».
TheHenley&Partners: Громадянство України стало менш привабливим за останні роки