Гроші на меблі – тільки на рахунок

За інформацією відділу моніторингу Херсонської облдержадміністрації, за місяць роботи «гарячої» лінії щодо шкільних поборів надійшло близько 130 звернень. З цього приводу нещодавно відбулася прес-конференція, під час якої заступник голови ОДА Світлана Чепіга підкреслила:«Ми не проти благодійності в школі, якщо батьки хочуть і мають змогу допомогти навчальному закладу, але виключно на добровільній основі та у безготівковій формі на відповідні рахунки».

Вона також презентувала порадник для батьків стосовно найбільш популярних питань, адже частина звернень, що надійшли на «гарячу» лінію, містять інформаційні запити. Тому порадник буде розміщено на інформаційних дошках у всіх школах та дитячих садочках області.

Директор Департаменту освіти, науки та молоді ХОДА Євген Криницький звернув увагу на те, що керівники навчальних закладів зобов’язані публічно звітувати про використання як бюджетних коштів, так і благодійних внесків. Він також наголосив, що не мають право існувати будь-які «фонди» групи, класу, садочка або школи.

«Має право існувати тільки відкритий органом казначейства спеціальний рахунок. Всі керівники закладів освіти мають повідомити батьків про існування такого рахунку і надати реквізити», – зазначив він.

У прес-конференції також взяли участь представники ГУ Національної поліції, які розповіли про відповідальність за булінг та вимагання грошей.