Гроші – річ віртуальна, реальна тільки їх відсутність

furseevaНа великій апаратній нараді за участі керівників установ і підприємств Нової Каховки про стан фінансових справ міста доповіла начальник фінуправління Ірина Фурсєєва.

Отже, у вересні до міського бюджету надійшло 13 млн. 418, 8 тис. грн., що складає 104,8 % до плану. З початку року отримано 114 млн. 884 тис. грн. (104,5% відповідно до уточнених планів за 9 місяців). Якщо порівнювати із січнем, коли було затверджено бюджет, а план надходжень у вересні збільшено на 11,2 млн. грн., то на сьогодні додаткові надходження до міського бюджету склали 16 млн. грн. Проти минулого року вони збільшилися на 31,5 млн. грн., або на 37,7%.

Щодо трансфертів, то всі вони отримані у повному обсязі. Базова дотація складає 769,5 млн. грн.; освітня субвенція – 39,3 млн. грн., медична – 34,1 млн. грн., на соціальний захист населення спрямовано 118 млн. 549,6 тис. грн.

З обласного бюджету на профтехосвіту отримано 6 млн. 370,4 тис. грн. Проте для утримання училищ не вистачає 9 млн. грн. Планується, що кошти надійдуть до кінця року.

До зведеного бюджету надійшло 131,4 млн. грн. (106,2% до плану). Місцевими радами – Дніпрянською, Райською і Таврійською, план бюджету виконаний і перевиконаний. Якщо порівнювати їхні показники із січнем цього року, то за 9 місяців маємо виконання річних призначень.

Слід зазначити, що бюджет – це не тільки надходження і прибутки, а й значні видатки. Так, з початку року всього профінансовано 288,2 млн. грн. Загальна сума витраченого: на заробітну плату – 110,4 млн. грн., на сплату електроенергії – 19,4 млн. грн., на медикаменти і харчування – 5 млн. грн. Всього захищені статті видатків складають 271 млн. грн.

На благоустрій пішло 6 млн. 2 тис. грн., утримання та ремонт доріг – 2 млн. 341 тис. грн.

Кредиторської заборгованості міський бюджет не має. Однак через відсутність державних надходжень є брак коштів на соціальний захист населення – 30,77 млн. грн., з яких основна заборгованість це – субсидії (28,729 млн. грн.). Так, держава не компенсувала новокаховчанам, які мають соціальні пільги, за користування природним газом 25 млн. 3 тис. грн., електроенергією – 1 млн. 54 тис. грн., платежі з квартплати – 1 млн.119 тис. грн., за воду і водовідведення – 697 тис. грн.

До бюджету розвитку надійшло 2 млн. 567 тис. грн. На видатки з урахуванням залишку і передачі коштів із загального фонду на капітальний ремонт і реконструкцію об’єктів соціально-культурної сфери спрямовано 9 млн. 42 тис. грн.

Відповідно до розпорядження міського голови розпочато роботу по формуванню проекту міського бюджету на 2017 рік. Рішенням виконавчого комітету затверджено інструкцію по підготовці бюджетних заходів і до відома головних розпорядників коштів доведені граничні норми видатків. 17 жовтня –  останній день для подання бюджетних запитів комунальних і бюджетних установ.

Справа в тому, що бюджет 2017 року буде складатися по-новому: видаткова частина формується за програмно-цільовим методом. Ірина Фурсеєва наголосила на дотриманні термінів, тому що державним бюджетним кодексом встановлено граничні терміни для остаточного складання місцевих бюджетів – до 25 грудня.

Як зазначив міський голова Володимир Коваленко щодо бюджету-2017, суттєвою больовою точкою для Нової Каховки є утримання профтехучилищ. Наразі питання щодо їхнього дофінансування нинішнього року вирішується, а наступного, як регламентовано проектом Державного бюджету, гроші їм виділятимуть з обласного гаманця.