Губернатор Херсонщини до українців, які їдуть відпочивати у Крим: “Що ви коїте?”

КримПід час гібридної агресії Росії Україну не так нищать «зелені чоловічки», як внутрішній ворог – сепаратизм та безвідповідальність тих українців, які попри війну, продовжують їздити на відпочинок до окупованого Криму. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив Голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв.

Зокрема, на питання журналіста: “Яка ситуація з безпекою портів і захисту від терактів? Зокрема, чи заходять зараз хай вантажні, але судна під російським прапором? Як координується цей момент?” голова Херсонської ОДА відповів:

– Під російським прапором? Я вперше про таке чую. Я не пам’ятаю, щоб заходили російські вантажні судна. Це різало би не тільки око, бо кораблі йдуть через Дніпро, а ми живемо на Дніпрі й бачимо, з якими прапорами заходять судна.

У нас, дійсно, є морський порт, який функціонує. Там працює Служба безпеки України, прикордонники, митники. Тому перевірки, рейди – це штатна ситуація.

Але якщо говорити про ситуацію на кордоні з тимчасово окупованим Кримом, проста ілюстрація: люди з дітьми добу чи дві стоять у черзі, щоб потрапити в Крим на відпочинок. От я хотів би звернутися до всіх наших громадян. Знаєте, раніше «Азіров» боявся одного певного такого білборду, де було написано «Нєх… шастать!» От я сказав би: дорогі наші земляки! Що ви коїте? Ви їдете туди, фінансуєте оздоровчу, курортну структуру окупанта, ви створюєте умови, щоб цей край, відповідно, він якимсь чином процвітав, а за рахунок чого? За рахунок, знову ж таки, України?

Я розумію, до родичів їдуть, є вимушені ситуації, але коли собі це дозволяють наші держслужбовці! Мовляв, «а що тут такого»? Що тут такого, коли твій сусід на цій війні загинув? Такі речі вбивають Україну більше, ніж той «зелений чоловічок», який стоїть із автоматом.