Губернатор обіцяє “ЗКЕМ” допомогти вийти на новий рівень, а “Таврії” – посприяти вирішенню проблем галузі

миниОчільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв має намір відвідати всі підприємства області: “як збанкрутілі, так і успішні”. Минулого тижня він вже проінспектував Бериславський машинобудівний завод, Новокаховський завод “Укргідомех”, Завод крупних електричних машин та коньячний завод “Таврія”. Про це губернатор повідомляє на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Андрій Гордєєв зауважив: “В ході інспекції промислових підприємств області ми відвідали ПРАТ “Завод крупних електричних машин» у місті Нова Каховка. Основним видом діяльності підприємства є виробництво синхронних і асинхронних електродвигунів, генераторів змінного струму, ремонт і сервісне обслуговування електричних машин.

Це підприємство – єдине в Україні виробляє таку продукцію для 48 країн світу. На заводі постійно удосконалюється технологія виготовлення електричних машин, застосовуються нові види технологічного оснащення, що дає змогу значно підвищити якість продукції та дозволяє випускати продукцію для атомних електростанцій.

Це потужне підприємство, якому потрібно допомогти вийти на більш високий рівень. Тому ми зобов’язані зробити все, щоб завод отримував відповідну підтримку з боку органів державної влади.”

Губернатор у своїх дописах також відзначив унікальність заводу “Таврія”, адже це підприємство утримує власні виноградники та зберігає унікальну технологію виробництва коньяку. Зважаючи на це очільник ОДА разом зі своєю командою пообіцяв сприяти вирішенню проблем підприємства.

Андрій Гордєєв пояснив: “Щодо коньячної галузі України, то сьогодні серйозною проблемою є використання імпортованих коньячних спиртів на більшості заводів, що шкодить херсонському виробнику.

Раніше діяв закон, який зобов’язував виробників коньяку використовувати у своїй продукції не менше 30% вітчизняних спиртів. Це сприяло зростанню попиту на вітчизняну продукція виноградарства і відповідно прибутковості виноградників. На жаль, цей 30-відсотковий поріг було скасовано. Тож виробництво коньяку на більшості заводів України почало забезпечуватися за рахунок імпорту коньячних спиртів.

Простеживши динаміку імпорту, можемо констатувати, що до України все більше завозиться дешевих імпортних коньячних спиртів низької якості. Найгірше, що в цій ситуації страждають херсонські виробники, праця яких знецінюється.

Ця проблема мною порушувалася неодноразово. Задля її вирішення необхідно об’єднати зусилля Херсонської обласної державної адміністрації, Уряду України. Підніматиму це питання перед Президентом. Є вагома підтримка і в парламентському корпусі.

Складну ситуацію в нашому коньячному виробництві маємо вирішити на рівні закону. Повернення 30-відсоткового бар’єру на використання вітчизняних спиртів захистить наших національних виробників – таких, як коньячний завод “Таврія”. Крім того, це нові робочі місця, сплачені податки, покращення соціально-економічного становища в Херсонській області.”

Голова ОДА зауважив, що шлях, який треба пройти, аби кардинально виправити ситуацію в коньячній галузі – комплексний, важкий і довгий. “Та я впевнений, що ми його здолаємо,” заявив Андрій Гордєєв.

Губернатор також запевнив, що робота над інвестиційним кліматом всього регіону починається із діалогу з керівництвом кожного підприємства окремо.