Губернатор закликав не піддаватись «продуктовій» паніці

putilov«В умовах гібридної війни Путін використовує проти нашої країни сьогодні  всі методи. Зокрема, ворог намагається розхитати ситуацію економічним шляхом: розповсюджуються панічні чутки, щоб посіяти продуктову паніку.  Для дестабілізації ситуації ряд   банків почав спекуляції з курсом гривні – йде гібридна війна в банківській сфері», – сказав голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Путілов, відповідаючи на питання журналістів щодо ситуації з підвищеним попитом на продукти першої необхідності.

Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

За  словами голови обласної державної адміністрації, ворог намагається поставити нашу країну на коліна економічно. «Проте цей план  не вдасться реалізувати, – переконаний Андрій Путілов. – Президент України вчора викликав до себе на нараду відповідальних за курсову політику –  Прем’єр-міністра, міністра фінансів та голову НБУ. Було поставлено завдання повернути курс гривні до 21,7, як задекларовано у розрахунках державного бюджету. Були вироблені ефективні механізми запобігання падінню курсу. Ринок одразу ж відреагував зміцненням гривні, виробники та оптовики мають знизити ціни на продукти. Сьогодні ми вже спостерігаємо зниження курсу долара», – підкреслив голова облдержадміністрації.

Національний Банк та Уряд докладають всіх зусиль для стабілізації курсу – задіяні всі можливі адміністративні важелі впливу.

«Уже найближчими днями, я вірю в це, ситуація стабілізується», – відзначив Андрій Путілов. Він закликав мешканців області бути мудрими та не піддаватися на провокації ворога.

«Гірко, що найбільше продуктовій паніці зараз піддаються люди з найменшими доходами. Саме вони сьогодні витрачають останні гроші на продукти, які їм не знадобляться найближчим часом. В Україні є перевиробництво продуктів. Досі однією з найбільших проблем для виробників було потрапити у торгівельні мережі, їх просто туди не пускали. Ми можемо годувати своїми харчами півсвіту. Про жодну фізичну нестачу продуктів не може бути й мови, тому не треба витрачати свої гроші даремно», – запевнив голова Херсонської облдержадміністрації.