Гуманізація педагогічної взаємодії: вчитель – батьки

Тільки разом з батьками, спільними зусиллями

вчителі можуть дати дітям велике людське щастя.

В.О.Сухомлинський

Днями  на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Новокаховської міської ради – опорного закладу міської Асоціації особистісно орієнтованого навчання за принципами гуманної педагогіки – відбулося підсумкове засідання міської творчої групи педагогів, які вже третій рік працюють над проблемою: “Гуманізація навчально-виховного процесу” (керівник – вчитель початкових класів вищої категорії, вчитель-методист ЗОШ №1 Банкова Олена Олександрівна). У цьому році педагоги обмінювалися досвідом, проводили майстер-класи щодо гуманізації педагогічної взаємодії: вчителі – батьки.DSCN2512У даний час загострились проблеми організації взаємодії школи та родини, усе частіше виявляється відчуження батьків від школи, їх розгубленість у вихованні дітей. Повсякденні турботи, пов’язані переважно з матеріальним забезпеченням, віддаляють один від одного дорослих людей, відповідальних за виховання дітей.

У нестабільній соціальній обстановці школа покликана стати сховищем гуманних стосунків, лідером у формуванні цінностей і зразків соціальної співпраці на користь кожної особи. Місія сучасної школи полягає, зокрема, в тому, щоб бути школою демократії, гуманізму та співпраці не тільки  для дітей, а й для батьків. І особлива роль у розвитку співпраці між освітньою установою  та сім’єю  належить початковій школі.DSCN2532

Зустріч батьків і вчителів – це зустріч двох  цілком рівних, але різних людей. Чого їм хочеться один від одного? Звичайно, підтримки, розуміння.

Під час третього засідання питання взаємодії класовода і батьків в умовах модернізації освіти розкрили педагоги ЗОШ №3, Новокаховської гімназії та ДНЗ дитячого садка №1 “Гвоздичка”.

Вчитель початкових класів вищої категорії, вчитель-методист ЗОШ №3 Оголюк Наталя Миколаївна поділилася досвідом проведення батьківських зборів на тему: “Дерево роду”, основною метою яких є виховання підростаючого покоління на ґрунті української народної педагогіки. Свої творчі знахідки форм роботи з батьками, зокрема батьківський вечір «Увійдімо в дивний світ дитинства», презентувала вчитель початкових класів, вчитель-методист Новокаховської гімназії  Бурдюг Ольга Григорівна. Вихователь дитячого садка №1 Кисловська Інна Володимирівна продемонструвала фрагмент ділової гри з батьками «Добро породжує добро».

Усі члени міської творчої групи зійшлися на думці, що дану роботу слід обов’язково продовжити в наступному році, адже так багато ще треба зробити для гуманізації нашого суспільства.

Усі матеріали, запропоновані впродовж року членами творчої групи, будуть укладені в методичний посібник та презентовані педагогічному загалу м. Нова Каховка.DSCN2516 DSCN2514 DSCN2527

 С. Плясецька,методист ММК