У 2016 році ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 (директор – Л.В.Грішагіна) набула статусу експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня за темою «Психолого-педагогічне забезпечення особистісно орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки в середньому загальноосвітньому навчальному закладі».
7 квітня 2016 року з метою запровадження ідей гуманної педагогіки в 1-А класі відбулися батьківські збори з теми « Аксіоми гуманної педагогіки – сходження в майбутнє». Цей захід пройшов у формі майстер-класу , який провели заступник директора з НВР Тарабанова Я.В. , практичний психолог Лемешева Т., класний керівник 1-А кл. Кучма Л.Д. Лейтмотивом зустрічі стали слова Ш.А.Амонашвілі – «Сім’я врятує від усього лихого… Найголовніше – вона врятує від лихих людей».
Сім’я – унікальна спільність, яка покликана виконувати ряд важливих функцій. Одна із них – народження та виховання дитини. Хоча особистісний розвиток дитини не обмежується сімейним впливом, та все ж родина стоїть біля його витоків. І саме від цього залежатиме подальший шлях становлення особистості. Батьківська любов, піклування, вимогливість і захист створюють найсприятливіші умови для розвитку і реалізації дитиною всіх її інтелектуальних і духовних потенцій, для несуперечливого входження в розгалужену систему моральних та інших норм суспільства.
Усі визнають, що батьківська любов – велика сила у вихованні дитини, та не всі замислюються, чи ж так вони люблять своїх дітей, як їх треба любити, і що їхня батьківська любов не сприяє вихованню справжнього громадянина, а навпаки – морально нівечить дитину? Відповіді на ці питання допомагала знайти батькам в гуманній педагогіці Я.В.Тарабанова. Вона ознайомила їх з основами гуманної педагогіки , відстояла її ефективність у сучасній школі, запропонувала їм цікаву притчу про двох вовків, аналізуючи яку, батьки зробили багато висновків щодо виховання першокласників.
Практичний психолог Лемешева Т.Є. дала можливість батькам побачити внутрішній світ своїх дітей з позицій гуманної педагогіки. Тетяна Євгеніївна використала проективну методику, що сприяло виявленню спільного між батьками й дітьми.
Цікавий практикум запропонувала батькам класний керівник Кучма Л.Д., яка запросила їх у подорож «Шлях дитини до щастя». Для батьків це стало черговим етапом осмислення й осягнення суті ідей гуманної педагогіки. Вони із задоволенням працювали в групах, виконуючи завдання, які спонукали переглянути погляди на виховання дітей, на створення в родині атмосфери поваги і любові: «Коло часу», «Антитеза», «Похвали дитину».
Ці батьківські збори були дуже насиченими та змістовними. Після закінчення роботи батьки спілкувалися між собою, розповідали, що сподобалось з побаченого, які практичні методи та прийоми візьмуть в свій «педагогічний багаж» і будуть використовувати в вихованні та навчанні дітей.
Адміністрація школи