Гуманна педагогіка – пріоритетний напрямок роботи вчителів ЗОШ № 7

У сучасному суспільстві відбувається зміна цінностей та соціальних пріоритетів, відбувається  реформування українського суспільства на принципах гуманізму й демократизму.  Ця нова соціокультурна ситуація сприяє  тому, що в сучасній педагогіці  поступово стверджуються гуманістичні ідеали навчання і виховання.26 січня  в ЗОШ № 7 (директор – Л.Грішагіна) в рамках дослідно-експериментальної роботи було проведено майстер-клас «Гуманний урок. Який він?», який підготувала заступник директора з НВР Я. В. Тарабанова.

Яскравим та творчим був початок заняття: Яна Василівна    налаштувала присутніх на продуктивну роботу, використавши «Торбинку оптимізму», наповнену такими поняттями: радість, піднесення, захоплення, інтерес. А для вироблення узагальненого погляду на гуманний урок учасники майстер-класу активно працювали в групах. Надзвичайно корисним та потрібним для вчителів  стало проведення  вправ: гри « Яке слово загубилось?»  «Очікування у вузлику»,  створення кластера, «Продовжи думку», «Доповни таблицю», «Абетка гуманного уроку». У ході роботи вчителі з’ясували спільне і відмінне в традиційному і гуманному уроках, а також визначили основні правила , закладені в основі гуманної технології уроку. Протягом майстер-класу відчувалась позитивна атмосфера, яка супроводжувалась завзятим настроєм усіх учасників.

У заключній частині майстер-класу Яна Василівна зазначила: «Можна довго сперечатися  про те, яким повинен бути гуманним урок. Безперечно одне: урок повинен бути одухотворений   особистістю вчителя. А ті рекомендації, яві ви отримали сьогодні, є лише основою, на якій кожен з вас може самостійно творити та доповнювати своє освітнє поле».

Учителі школи, які відвідали майстер-клас, висловили вдячність   за високий рівень підготовки, професіоналізм і творчий підхід в організації та проведенні заходу.

Адміністрація школи