«Хай сонечко миру нам сяє всі дні, хай більше ніколи не буде війни!»

У Дніпрянській загальноосвітній школі  розпочалися заходи, у рамках відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом, під гаслом: «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Так, сьогодні, 6 травня, тут пройшла   літературно-музична композиція під назвою «Хай сонечко миру нам сяє всі дні, хай більше ніколи не буде війни” з учнями 1-5 класів (провела педагог-організатор  Олена Храпанова).image001

Про це повідомила директор школи Лілія Микитенко.

“Захід був спрямований на розвиток в учнів громадянськості, патріотизму як найвищих духовно-моральних і соціальних цінностей, – наголошують організатори. – Діти довели, що вони ніколи не забудуть подвигу своїх дідів та прадідів, тому, що немає в Україні жодної сім’ї, якої б не торкнулася війна. Вони схилили голови, вшановуючи світлу  пам’ять  тих, хто віддав своє життя заради спасіння Батьківщини, увійшовши в безсмертя. Це означає, що пам’ять народна жива, що подвиг загиблих – незабутній”. image002image004image003 image005Яскравим доповненням концертної програми стала акція «Вогонь пам’яті», яку провела Раїса Фединяк, заступник директора з виховної роботи. “Учасники акції вклонилися усім, хто боровся на фронтах Другої світової війни, виніс роки окупації та пекло концтаборів як німецьких, так і радянських, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край, – відзначила Р. Фединяк. –  Подвиг їхній безсмертний, пам’ять про них, живих і мертвих, – нетлінна, вдячність громади – безмежна. Учні школи чітко зрозуміли, що тільки у єдності наша перемога. Адже, ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Цю перемогу особливо цінуємо сьогодні, коли Україна переживає складні часи свого утвердження, як незалежної, вільної, соборної держави”.

З великим щемом та біллю у серці був прочитаний вірш педагогом Тетяною Богачук яка, як і кожна матір в Україні, хоче бачити свого брата, сина живими, і тому звертається до Бога з проханням зупинити це страшне жахіття, щоб не гинули наші земляки, поливаючи кров’ю святу землю.image008Школярі, педагогічний колектив, гості та працівники школи хвилиною мовчання та запаленими лампадками вшанували пам’ять тих, хто не повернувся з поля бою, хто здобував перемогу у найжорстокішому, найкривавішому конфлікті в історії людства. image006 image007 image009У заходах взяли участь гості: міський голова Володимир Коваленко, заступник голови Дніпрянської селищної ради Алла Щербина, методист відділу освіти Новокаховської міської ради Наталя Будняк, друзі Дніпрянської школи Сергій Хоменко та Віталій Перетятько.