Херсон може “офіційно” зникнути?


Херсон може «офіційно» зникнути в 2079 році.

Про це у Фейсбук написав відомий політолог Олександр Солонтай, повідомляє ПІК.

Він проаналізував, як зменшується кількість населення у різних містах України, використовуючи дані Державного реєстру виборців. «У 2100 році, тобто через 80 років, при збереженні нинішніх тенденцій, в інших містах відбудеться зменшення кількості дорослих мешканців: Хмельницький – з 209 до 204 тис.; Черкаси – з 229 до 79 тис.; Суми – з 236 до 152 тис.; Полтава – з 233 до 28 тис.; Житомир – з 210 до 175 тис.”, – пише Солонтай.

«Найгірша ситуація в Херсоні, який найбільш наближений до Вінниці. Станом на сьогодні в Херсоні проживає 272 тис.виборців, але на відміну від Вінниці, Херсон не просто не зростає, але й взагалі може «офіційно» зникнути в 2079 році, якщо нічого не змінити. Попри хороший демографічний запас «Дніпровського району», два решта райони тягнуть місто в демографічну прірву все сильніше», – написав експерт.

Він відзначає: з даними щодо кількості «офіційних» дорослих людей в громаді (18+) можна знайомитися на сайті Державного реєстру виборців. Він також підкреслив, що всі ці тенденції можна змінити, а кожну громаду можна врятувати, якщо створювати робочі місця. Усі міста, які нині зростають, можуть почати різко падати, як тільки зупиняться у власному розвитку, створенні робочих місць та економічних умов для підприємництва. Проте є обласні центри, які «підростають».

«Вінниця не єдина серед обласних центрів, населення якої підростає. Наприклад, Івано-Франківськ росте набагато швидше, бо з 187 тис. місто вийде на 290 тис. дорослих членів громади до 2100 року, якщо збереже нинішні темпи», – написав Солонтай.