Херсон: пристрасті на окружній виборчій комісії № 182 не вщухають – ОПОРА

Сьогодні вже третя доба як ОВК №182 (центр – Суворовський район м. Херсона) приймає протоколи дільничних виборчих комісій, оброблено більше 90% протоколів, але навіть при 100%, результати не будуть остаточними, бо один  з кандидатів вже на даному етапі оскаржує рішення окружної виборчої комісії по деяких дільницях.

Про це повідомляє сайт громадської мережі ОПОРА.

Юрій Одарченко, кандидат від партії «Батьківщина», провів сьогодні прес-конференцію, на якій повідомив, що від його імені подана скарга до Центральної виборчої комісії, і готується скарга до суду з вимогою визнати результати голосування по двох спеціальних дільницях – № 000001 (розташована у Херсонському слідчому ізоляторі) та № 650782 (виправна колонія №90) недійсними і призначити повторний перерахунок голосів.

Він стверджує, що у СІЗО отримали бюлетені і проголосували по одномандатному виборчому округу виборці, які не мали на це права, бо у них інша виборча адреса, за місцем їхньої реєстрації, і вони мають право голосувати лише по загальнодержавному виборчому округу. Кількість цих виборців перевищує 5%, що дає підстави визнати вибори по мажоритарному округу на цій дільниці недійсними.

У колонії №90, на думку Юрія Одарченка, виборці голосували за документами, що посвідчують їхню особу – довідками, на яких не було фотографій, замість них були нечіткі ксерокопії, що унеможливлювало точно встановити особу. Також, стверджує кандидат, документація з цієї дільниці не була запакована належним чином, і там не вистачає пакета з бюлетенями.

На вимоги кандидата призначити повторний перерахунок голосів ОВК відповіла відмовою. Тепер оскарження направлене до комісії вищого рівня та до суду.

А тим часом, засідання ОВК №182 продовжується з великими складнощами. Спочатку о 12.00, коли члени комісії зібрались на сідання, не було голови ОВК Марії Левківської, її чекали і вже мали намір зламувати двері у присутності міліції і продовжувати засідання без неї. Але вона з’явилася, і робота поволі розпочалась, хоча і з великими складнощами – у приміщенні, де приймаються бюлетені, на підходах до нього, на першому поверсі будівлі знаходиться велика кількість людей спортивної статури, у камуфляжах. Міліція перевіряє їхні документи, і у всіх цих осіб є той чи інший документ, що надає їм право бути тут присутніми – посвідчення офіційного спостерігача або журналістське посвідчення, більшість з них представляє інтереси кандидата від партії «Блок Петра Порошенка» Олександра Співаковського. Проте, як свідчать спостерігачі ОПОРИ, наявність великої кількості подібних осіб складає враження певного тиску на ОВК, залякування, створює напругу.