Херсонщина – одна з кращих в протидії аграрному рейдерству

Кожен регіон України напрацьовує сьогодні власну практику протидії рейдерству, і Херсонська область в цьому питанні демонструє один із кращих прикладів роботи.

Про це йшлося на круглому столі – «Внутрішня агресія: рейдерство, як нова загроза національній безпеці», що відбувся в Миколаєві. Захід був організований  Аграрною партією та ГО «Аграрна самооборона». Аграрії та представники влади з Херсонщини, Одещини, Кіровоградщини та Миколаївщини розповідали про випадки рейдерства, з якими доводилось стикатися, та обмінювалися досвідом боротьби із цим ганебним явищем, повідомляє Херсон.city.

Лідер аграрної партії Віталій Скоцик, звернув увагу, що найсильніше від рейдерських атак потерпають найбільш «хлібні» області – Кіровоградщина, Полтавщина, Одещина, Черкащина, Миколаївщина та Херсонщина.

– Рейдерство є викликом національній безпеці. Господарства, які піддалися рейдерським атакам, змушені заморожувати свою діяльність – вони не висаджують озимих культур, оскільки невідомо, яким буде рішення суду, і якого статусу набуде земельна ділянка, – зазначив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик. Найбільше потерпають від атак невеличкі фермерські господарства, а об’єктами привласнення можуть стати і врожай, і майновий комплекс, і земельна ділянка.

– Рейдери  постійно вдосконалюють свій «арсенал»: це і фальсифікація документів, і створення штучної заборгованості. Методи тиску на аграріїв дедалі жорсткіші – в хід йдуть гранати, травматична та вогнепальна зброя, – зазначає голова громадської спілки «Аграрна самооборона України», член Політичної ради Аграрної партії  Юрій Крутько. Він розповів, що в деяких регіонах влада відвертається від проблеми рейдерства, і фермери залишаються наодинці із своєю бідою. Це змушує громадськість об’єднуватись та створювати справжні загони самооборони.

Натомість, представники Херсонської області зазначили, що на Херсонщині влада повернута обличчям до фермерів. Голова Білозерської асоціації фермерів Віктор Дністрянський розповів, що оперативний штаб протидії рейдерству, який запрацював нещодавно в Херсонській області, об’єднує представників громадськості, представників силових структур та влади. І хоча випадки рейдерства в області мають місце, місцеві аграрії чітко знають – куди можна звернутися та отримати оперативну допомогу.

– Херсонський досвід поєднання влади та громадськості є позитивним прикладом. Сьогодні дуже важливо бути об’єднаними – зазначив Віталій Скоцик.

За підсумками круглого столу учасники прийняли резолюцію з чітким переліком вимог до влади з метою усунення явища рейдерства. На думку аграріїв, необхідно провести очищення судової та правоохоронної системи, заповнити прогалини у земельному та цивільному законодавстві, об’єднати реєстри нерухомості, бізнесу та судових рішень, та в найкоротший термін завершити реформування Держземкадастру.