Херсонщина показала найкращі результати у виконанні програми «Власний дім»

Про це зауважили під час проведення засідання координаційної ради з питань підтримки індивідуального житлового будівництва на селі під керівництвом в. о. заступника голови обласної державної адміністрації Дмитра Бутрія сьогодні, 24 лютого, передає прес-служба Херсонської ОДА.

Голова обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, заступник голови зазначеної координаційної ради Олександр Пронін поінформував про те, які заходи щодо пільгового кредитування були надані мешканцям Херсонщини у 2016 році та про газифікацію сіл Біла Криниця й Каїри.

Окрім цього, члени координаційної ради обговорили плани на 2017 рік, адже реалізація регіональної програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2016 – 2020 роки триватиме й завдяки їй у 2016 році із загальної кількості учасників Програми у 2016 році пільговими кредитами скористалися 159 молодих сімей (віком до 35 років), 19 багатодітних родин отримали безвідсоткові кредити.

За ініціативи обласної державної адміністрації в рамках діючої програми «Власний дім» збудовано 42-квартирний житловий будинок шляхом перепрофілювання незавершеного будівництва поліклініки на 375 відвідувань в смт Білозерка. Крім того, розпочато роботи по газифікації с. Первомайське Великоолександрівського району та реалізацію інвестиційного проекту по будівництву 72-квартирного житлового будинку шляхом перепрофілювання незавершеного будівництва будівлі райкому партії в смт Чаплинка.

Впродовж 2016 року на зазначені цілі спрямовано понад 30 млн грн, із яких 8 млн грн власних коштів населення та 22,1 млн грн кредитних коштів.

Відповідно до цього планується збільшення кола позичальників і надання додаткових пільг на придбання житла для військовослужбовців й учасників АТО, тому що, як зауважив Дмитро Бутрій, у 2017 році окремою програмою додатково передбачено 750 млн грн на будівництво житла для громадян саме цієї категорії.

«Потрібно спланувати роботу так, щоб мешканці Херсонщини долучалися до придбання житла саме через програму «Власний дім», не купуючи нерухомість на вторинному ринку. Тоді 30-35 відсотків коштів повертатимуться до місцевих бюджетів», – наголосив в. о. заступника голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій.

Він також звернув увагу, що сьогодні регіональна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» дійсно набула популярності й велика кількість населених пунктів області претендують на участь у ній. Тож потрібно й надалі активно вести роботу й не допустити зниження темпів росту показників по будівництву нового сучасного житла для мешканців Херсонщини.