Херсонщина стала пілотним проектом Фонду Східна Європа щодо розвитку малого та середнього бізнесу

У рамках  Міжнародного інвестиційного Форуму «Таврійські горизонти», який прийшов 25 вересня, у місті Нова Каховка відбулося підписання протоколу про співпрацю між обласною державною адміністрацією та Фондом Східна Європа щодо реалізації в області Програми „Лідерство в економічному врядуванні” (ЛЕВ), яка впроваджується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

«Серед 5 регіонів України, які ми обрали для роботи, є Херсонщина. Ми побачили велику політичну волю в цьому регіоні, ентузіазм та потребу. Тому Херсонщина стане пілотним регіоном. Протягом наступних 4 років ми будемо надавати області технічну, експертну, консультативну та фінансову допомогу для того щоб середні і малі підприємства Херсонщини розвивалися», – зазначив під час прес-конференції Президент фонду «Східна Європа» Віктор Лях.

Також він додав, що організація обрала декілька стратегічних напрямків, наприклад,  роботу з автоматизації центрів надання послуг – перш за все задля скорочення кількості дозвільних документів. За його словами, головна мета – захистити  інтереси малого та середнього бізнесу. «Буде залучена група експертів, яка зможе консультувати і облдержадміністрацію, і представників бізнесу. Проведемо навчання для представників бізнесу стосовно захисту своїх прав», відзначив Віктор Лях.

«Усі бізнесмени в процесі своєї діяльності зіштовхувалися з подібними проблемами, наше завдання зробити систему автоматизованою – щоб не стояти в чергах за необхідними документами. Таке спрощення системи у результаті співпраці дасть можливість значно розвивати малий та середній бізнес», – наголосив голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Путілов.

У ході реалізації Програми USAID ЛЕВ сторони співпрацюватимуть у таких напрямах: аналіз регуляторних бар’єрів для бізнесу та визначення економічних, законодавчих та регуляторних заходів щодо проведення необхідних реформ; підготовка, просування та впровадженні ефективного законодавства, регулювання та процедури  на національному та локальному рівнях; розробка та підтримка ініціатив з розвитку бізнес середовища.

Експерти Програми USAID ЛЕВ, які були присутні на Форумі,  також взяли участь у роботі платформ ділового спілкування, де вони  поспілкувалися з представниками  малого та середнього бізнесу області та долучилися до дискусій з питань розвитку туристичної індустрії, експортного потенціалу та формування громадської платформи розвитку.

Програма USAID ЛЕВ, що реалізується Фондом Східна Європа та партнерами, має на меті покращити діловий клімат шляхом втілення вагомих та сталих реформ у секторі малого та середнього бізнесу (МСБ), як на центральному рівні, так і в п’яти цільових регіонах України, включаючи Херсонщину.