Херсонщина стала пілотним проектом з реалізації «Гендерного бюджетування в Україні»

IMG_9375Сьогодні, 15 жовтня, за участі представників Міністерства фінансів України, проекту «Гендерне бюджетування в Україні» та керівництва облдержадміністрації, відбулася нарада з приводу підсумків діяльності  робочої групи у напрямі  реалізації проекту «Гендерне бюджетування в Україні, зокрема Херсонській області».

Про це повідомляють на сайті облдержадміністрації.

Херсонщина разом з 5-ма іншими областями України стала пілотним проектом, де реалізується цей проект.
«Облдержадміністрація підтримує реформування системи управління та розподілу фінансів, які орієнтовані на європейські стандарти та підходи. Звичайно, зміни потрібно починати з себе, лише в такому разі зміни охоплять і все суспільство», – зазначив керівник апарату обласної державної адміністрації Володимир Клюцевський.

У робочу групу щодо реалізації проекту на Херсонщині ввійшли провідні фахівці Департаменту фінансів та Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, а також Головного управління статистики у Херсонській області. Керівником робочої групи стала в.о. Директора департаменту фінансів облдержадміністрації Наталя Вітренко.

Спеціалісти проводили гендерний аналіз програм, які фінансуються з бюджетів, переважно це сфера охорони здоров’я, освіти, соціальної політики, молодіжної політики та спорту.

Робочою групою Херсонщини було проведено гендерний бюджетний аналіз сфер молодіжної політики та фізичної культури і спорту в області та внесено необхідні корективи в програму для її покращення.

Проект «Гендерне бюджетування в Україні» здійснюється з метою підтримки процесу впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування в Україні за фінансового сприяння Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida) . Проект впроваджується консорціумом у складі трьох консультаційних компаній – Indevelop, CPM, Niras.