Херсонщина – територія розвитку. В ході інвестиційного форуму “Таврійські горизонти” підписано 12 меморандумів про співпрацю

Як вже інформувало наше видання, вчора, 30 вересня, Нова Каховка зустрічала учасників ІХ Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток».

“Сьогодні у нас з вами одна спільна справа – відбудова південного форпосту України, створення нових робочих місць, розвиток економіки, – наголосив голова ХОДА Андрій Гордєєв, відкриваючи захід. – Херсонщина той край, який володіє всіма необхідними ресурсами, аби показати: ми  не просто частина території України, яка прагне інтегруватися у європейську спільноту, а вже є цією спільнотою”.

Одразу після урочистого відкриття та привітань гостей, відбулась презентація ряду проектів під назвою «Херсонщина – синергія перспектив»,  які розкривають потужний потенціал області у різних сферах. Так, з доповіддю  про можливості створення транспортного хабу України через розбудову транспортної логістики виступив генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський.img_6959Про енергоефективні технології розповів в.о. заступника голови ХОДА  Олександр Адамчик, про розвиток сучасної готельно-курортної індустрії – Почесний консул Королівства Швеція в м. Каховка Карл Стурен.
img_6967 img_6979

В рамках інвестиційного форуму відбулося урочисте підписання меморандумів про співпрацю та партнерство. Голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв підписав таку угоду  з генеральним директором «НІБУЛОНу» Олексієм Вадатурським. Меморандум ухвалено також із представниками Проекту Міжнародного торгового центру при ООН «Розвиток дорожньої карти ланцюга створення вартості для майбутнього плодовоовочевого сектора». Для реалізації проекту «Відновлення та будівництво нових іригаційних систем» у Херсонській області А. Гордєєв  підписав меморандум з директором ТОВ «Агро-торгівельна фірма «Агро-Діло» Ігорем Бучацьким.

Як повідомили представникам ЗМІ під час прес-брифінгу, що змінив пленарну частину, всього було підписано 12 меморандумів про співпрацю. Очільник області  наголосив, що з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу найближчим часом запланована реалізація цілого ряду нових проектів, підтвердженням чому і слугують  підписані угоди про спільні наміри подальшого співробітництва.

img_7014 img_7025 img_7046 img_7066 img_7097

«Ми змінили підхід до цього форуму. Пішли не шляхом «оглядин», адже інформації про багаті  природні ресурси Херсонщини, її потужний потенціал і так є вдосталь. Ми пішли шляхом безпосереднього створення так званих «кейсів», які пропонуємо бізнесу, потенційним інвесторам, уже з  розрахунками, – зазначив в ході прес-брифінгу пан Гордєєв. – Сьогодні ми показуємо успішний досвід діючих інвестиційних проектів потенційним інвесторам.img_7163 Як представники влади,  можемо давати незліченні гарантії бізнесу. Але поки бізнес сам не скаже, що йому тут комфортно, наші слова будуть просто кинутими на вітер. Поки держава не почне вкладати кошти у розвиток інфраструктури,  місцеві бізнесмени, ніколи не почнуть цього робити. А  допоки не матимемо внутрішніх інвестицій – не дочекаємось і капіталовкладень із-за кордону.  Тому наразі ведеться активна робота в цьому напрямі. Так, цього року до обласного бюджету вперше за всю історію незалежної України залучено прямих державних інвестицій на суму понад півмільярда гривень. Ми переконали керівництво країни виділити ці кошти, запропонувавши конкретні інфраструктурні проекти, які дадуть подальший розвиток економіки і, як наслідок, поліпшення життя мешканців регіону. Цей черговий форум ми проводимо саме для того, аби показати результати використання державних інвестицій, успішні проекти внутрішніх інвесторів. Тож сподіваємось на зустрічні кроки потенційних  іноземних партнерів».

Перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти народний депутат України Олександр Співаковський наголосив, що чи не найголовніші наші інвестиції сьогодні знаходяться у школах, маючи на увазі кадровий потенціал, за яким – майбутнє держави. Він акцентував увагу на такій проблемі, як «інтелектуальна еміграція» та запропонував в рамках майбутніх форумів приділити увагу не лише промисловій, туристичній, сількогосподарській галузі, а й освітній.img_7180

img_7176 img_7207

Робота форуму продовжилась на засіданнях «бізнес-майданчиків», в ході панельних дискусій за різними  напрямками. У яхт-клубі «Maxim Marine» відбулось засідання Ради туристичних міст та регіонів, у залі засідань Новокаховського міськвиконкому обговорювали важливе та актуальне для Херсонщини, в тому числі й Нової Каховки,  питання – децентралізацію.  У роботі ділової секції під назвою “Економічно спроможні громади Херсонщини – запорука розвитку регіону” взяв участь секретар Новокаховсько міськради Олександр Лук’яненко.yaht1

Більш детальну інформацію про роботу та підсумки Міжнародного інвестиційного форуму “Таврійські горизонти” читайте на шпальтах свіжого випуску газети “Нова Каховка”.