Херсонщина увійшла до п’ятірки найкращих місць в Україні для екотуризму

Херсонщина5 найцікавіших місць для екотуризму в Україні визначив сайт GreenTheVoyage. Серед інших регіонів еко-активісти внесли до списку Херсонщину, повідомляє кореспондент nk-online.tv.

Зокрема, на сайті зазначається, що Херсонська область, яка знаходиться на півдні України,  привертає погляди туристів своїм унікальним географічних положенням. Тут знаходиться два з чотирьох українських біосферних заповідників – Асканійський та Чорноморський. Херсонщина омивається Чорним і Азовським морями, у межах яких знаходиться два майже безлюдних острова: Джарилгач та Бірючий. “Олешківська пустеля – найбільша пустеля Європи – знаходиться тут також. Могутня річка Дніпро впадає в Чорне море в межах цієї території,” – зазначають автори.

Особливу увагу було приділено заповіднику Асканія Нова: ” Ми повинні зауважити, що одне з найдивовижніших місць України – це біосферний заповідник Асканія Нова. Його територія складається з зоологічного парку, дендрологічного саду і відкритих територій незайманого степу – 110 км². Природний заповідник був заснований у 1898 році Фрідріхом-Яковом Фальц-Фейном. Більш як 200 видів листяних та хвойних рослин було завезено сюди з різних куточків світу і висаджено у дендрологічному саду впродовж 1885-1902 років. Близько 600 рослин (багаторічні і однорічні), 16 видів з яких занесено до Червоної Книги України, збережені тут у своєму первісному природному вигляді.

На додачу до місцевих тварин, Асканія Нова є домом для страусів, бізонів, антилоп, диких коней, лам, зебр і багатьох видів птахів. Заповідник відомий найбільшою групою коней Прживальського, що утримуються  у неволі на території близько 30 км². Окрім того, в Асканійському заповіднику був відроджений туркменський кулан.”

Автори підкреслили, що Херсонська область надзвичайно багата на природні дива і однієї подорожі навряд чи вистачить, аби дослідити їх усі.

Окрім Херсонщини до списку найкращих місць для екотуризму в Україні увійшли Подільські Товтри, українські Карпати, каньйони Миколаївщини та Дніпровські береги у Черкаській області.