Херсонщина в очікуванні ID-карток

скачанные файлы (1)Найближчим часом українцям почнуть видавати нові «внутрішні» паспорти.

Згідно з законодавством України, 1 січня 2016 року розпочнеться оформлення і видача паспорта громадянина України нового зразка – ID-картки. Перехід України на ID-картки замість паперових «книжечок» є вимогою ЄС у рамках лібералізації візового режиму з Україною. При цьому нова картка буде діяти одночасно з внутрішнім паспортом.

Наразі міграційна служба Херсонської області активно готується до процесу оформлення й видачі громадянам «внутрішніх» документів нового зразка.

Які вони, нові паспорти, та як відбуватиметься перехід українців на ID-картки – досить актуальне питання для Херсонщини.

Новий документ виготовлятиметься у формі пластикової картки типу ID-1 розміром 54х85,6 (± 0Ю75) міліметра з безконтактним електронним носієм (чіпом) або без нього.

На першому етапі ID-картки видаватимуть безкоштовно особам по досягненню 14 років. Окрім того, буде запропоновано оформлення нових паспортів-карток громадянам, які звертатимуться до підрозділів міграційної служби з заявами про відновлення втрачених документів, а також про оформлення та видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Обов’язкової заміни паспорта-книжечки на пластикову ID-картку не буде.

Головними перевагами нового паспорта є захищеність від підроблення та можливість у подальшому, з розвитком електронних сервісів, отримувати якісні, прозорі та швидкі послуги.

Поступова заміна паспортів-книжечок на нові ID-картки відбуватиметься впродовж найближчих 5 років