Херсонщина впровадила сучасну систему екстреної медичної допомоги

Вчора, 21 жовтня, на Херсонщині відбулось урочисте відкриття єдиної оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф. Зокрема про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Центр розмістили в будівлі колишнього обласного онкологічного диспансеру у Херсоні за адресою: вул. Белінського, 6.

Подібні проекти донедавна діяли лише в 3 областях України, відтепер до них приєдналася і Херсонська область.

Ініціатором створення нової системи надання швидкої допомоги жителям області виступив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Путілов, який зауважив про те, що на реалізацію проекту виділено 8 млн гривень з обласного бюджету й половину цієї суми становлять кошти з районних бюджетів.

«У рамках децентралізації влади –  це вигідний проект для всіх районів Херсонщини і місцева влада віддає перевагу виділенню коштів для  покращення необхідної кожному громадянину послуги», – зазначив очільник області.

Головний лікар обласного територіального центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф Юрій Бовкун більш детально ознайомив присутніх на заході з принципами надходження й обробки викликів диспетчерами центру.

Диспетчерська прийому викликів повинна максимум за 30 секунд прийняти інформацію від громадянина й передати її до диспетчерської напрямку, де спеціалісти визначають маршрут карети екстреної медичної допомоги, передають виклик безпосередньо на конкретно визначену бригаду й відслідковують пересування автотранспорту в режимі онлайн по всій території Херсонської області.

«Важливо те, що ми відходимо від принципу територіальності та пришвидшуємо процес надання медичної допомоги. Якщо раніше конкретний район обслуговували чітко визначені бригади й машини швидкої, то відтепер виклик надходитиме до медиків, які перебувають найближче до місця призначення», – звернув увагу Юрій Бовкун.

За рахунок державного бюджету Херсонщина отримала 40 одиниць спеціального медичного санітарного автотранспорту (3 газелі і 37 автомобілів марки «Peugeot»). Додатково з обласного бюджету виділено 1 млн. гривень на паливно-мастильні матеріали і 111 тисяч гривень на придбання GPRS навігаторів.

Саме за рахунок оснащення кожної машини GPRS-навігаторами робота екстреної медичної допомоги буде максимально прозорою, щоб можна було повністю відстежувати рух машин, пробіг, витрати і навантаження кожної бригади. З’явиться можливість вибрати оптимальний маршрут для «швидкої», скоротити час доїзду до пацієнта, а значить зберегти людське життя.

За попередніми розрахунками, завдяки обраній системі, можна  заощадити близько 30% пального.

На даному етапі робота єдиної оперативно-диспетчерської служби обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф проводиться у тестовому режимі. Впродовж двох-трьох місяців завершиться налаштування телефонного й Інтернет – зв’язку з усіма районами області, після чого диспетчери центру розпочнуть приймати виклики у повному режимі з усіх населених пунктів Херсонщини.

Побачивши на власні очі,  як працює диспетчерський центр, очільник області Андрій Путілов сказав:

«Нарешті ми зробили значний крок вперед. Це конкретний результат роботи команди обласної адміністрації, масштабний проект, який вдалося реалізувати для жителів нашої області. Його кінцева мета – рятування здоров’я та життя наших людей».