Херсонщина втрачає ліси

 

Протягом минулого року на Херсонщині сталося 382 лісові пожежі, на площі 1175 га, з яких 267 га — верхові.

Відновити цей зелений масив, скоріше за все, вже не вдасться, оскільки останніми роками держава вперто закриває очі на проблеми ЛМГ. Більше того, лісгоспи не фінансуються.

За інформацією, яку під час сесії обласної ради озвучив депутат Сергій Рибалко, наразі лісові пожежні станції укомплектовані особовим складом лише на третину. Так, замість 450 співробітників тут ледь налічується 150. У розпорядженні ЛМГ всього 41 одиниця спецтехніки та 14 пожежних модулів, які фактично виведені з експлуатації.

Резерв паливо-мастильних матеріалів для ліквідації та профілактики лісових пожеж на 2018 рік у регіоні взагалі не передбачений. І саме через відсутність фінансування на Херсонщині тепер розірвано  безперервний цикл створення нових лісів. Ще якихось років 5 тому у лісництвах щороку висаджували  до 1500 га кримської сосни, акації і т. д, але робота поступово звелася до нуля: 2015 р. — 350 га, 2016-й — 150 га, 2017-й — 105 га. Цього ж  року ліс не оновлюватимуть взагалі — немає за що купити саджанці. Всього на потреби ЛМГ області необхідно 81,5  млн. гривень, з яких 46,9 млн. — кошти на охорону лісів від пожеж та боротьбу зі шкідниками.

Херсонщина втрачає ліси

— Повірте, це не така велика сума в рамках держави, нас просто ігнорують, — зазначив депутат обласної ради Сергій Рибалко.

Попри це, депутати знову проситимуть Президента України та інші головні державні інституції звернути увагу на проблеми ЛМГ Херсонщини. А ще — сприяти прийняттю програми «Ліси України», яка б зберегла зелені масиви від знищення через пожежі та незаконні вирубки.

Новий день