Херсонщина зустрічала своїх захисників

Ввечері 6 вересня на площі Свободи херсонці зустріли демобілізованих земляків, які відслужили рік у зоні АТО,  в  43–у окремому мотопіхотному батальйоні.

Бійці тільки-но вийшли з автобуса, відразу опинилися в обіймах рідних, друзів, просто херсонців. Патріоти зустрічали їх квітами, було шампанське, цукерки та подарунки.

«Обласна державна адміністрація посприяла тому, щоб за хлопцями, які з честю відслужили на передовій,  відправився з Херсона автобус і вони якомога  комфортніше дісталися додому. Ми спілкувалися з цього приводу безпосередньо з їх командиром. Наші бійці служили майже рік у зоні АТО без ротації і нарешті повернулися. Багато людей прийшли їх зустріти – були і квіти, і теплі слова, і подарунки.  І бійці  сприйняли все з відкритою душею», – відзначила  Ольга Савенко, директор Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації.

Спілкуючись з херсонцями,  бійці  запевнили, що готові повернутися в зону АТО, щоб захистити Херсонщину, і щоб тут, на малій батьківщині, був мир. Вони розповіли, що на сході багато людей зараз шкодують, що вчасно не зупинили тих,  хто розповсюджував сепаратистські настрої.

Бійці  також закликали молодих чоловіків йти в армію та ставати на захист України. Сергій, 23-річний демобілізований херсонець у своїй роті був наймолодшим. Він відзначив: не можна, щоб їм на зміну зараз приходили служити лише старшого віку чоловіки. «А мої ровесники, де вони? Чому вони в «диванних військах» залишаються? Стає образливо за молоде покоління, яке боїться служити», – каже він. Інший боєць додає: «Невже вони чекають, щоб війна прийшла сюди?!».

Хлопці розповіли про те, як вони стояли на блокпостах – перевіряли автомобілі, щоб не допустити перевезення заборонених предметів, відстежували тих, хто перебуває у розшуку.  Виконували інші бойові задачі.

Представники облдержадміністрації та волонтери повідомили демобілізованим, де можна отримати інформацію про соціальний захист учасників АТО, юридичну, психологічну допомогу  та розповіли про те, що в області діє громадська організація «Товариство  воїнів – учасників, ветеранів АТО на Сході України».

За матеріалами Херсонської ОДА