Херсонщина ввійшла до «зеленої» зони

Завдяки тому, що на території області вдалося зберегти один з найнижчих показників захворюваності на COVID-19, Херсонщина відповідає найнижчому («зеленому») рівню епідемічної небезпеки.

Відповідно до постанови Кабміну від 22 липня цього року №641передбачено встановлення в регіонах або їх окремих адміністративно-територіальних одиницях «зеленого», «жовтого», «помаранчевого» або «червоного» рівня залежно від епідемічної ситуації. Відповідно, для кожної зони встановлено свої карантинні обмеження.

ХОДА повідомляє, аби забезпечити їх стале виконання, 29 липня обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій має затвердити відповідні організаційні заходи.

Зокрема, це стосується роботи дитячих оздоровчих таборів, дитсадків та розважальних закладів у нічний час.

«Табори та дитсадки працюватимуть з 1 серпня, але до того моменту, поки на Херсонщині будуть встановлені обмеження для «зелених» і «жовтих» зон. Якщо ми перейдемо в «помаранчеву», то їхню роботу доведеться припинити. З цього моменту також скорочується час роботи розважальних закладів з 24 до 7 години ранку. Все залежить від того, як мешканці області дотримуватимуться протиепідемічних заходів», – наголосив заступник голови облдержадміністрації та керівник робіт з ліквідації надзвичайної ситуації Вадим Чабан.

Разом з тим, незалежно від обмежень, встановлених для певної зони, під час дії карантину громадяни зобов’язані виконувати дві основні вимоги:

— перебувати у громадських будинках і спорудах, громадському транспорті винятково в масках;

— мати із собою документи, які посвідчують особу.

Недотримання таких вимог тягне за собою адміністративну відповідальність та може призвести до накладення штрафу.

Як розповів в ефірі «1+1» міністр охорони здоров`я. Максим Степанов, кожні п`ять днів в Україні переглядатимуть приналежність регіонів до тієї чи іншої зони карантину. Він пояснив, що рішення прийматимуть на рівні кожного окремого району чи навіть міста. Так, навіть у переважно “червоній” області, можуть бути окремі “зелені” міста або села. Зокрема, саме від приналежності до цих зон залежатимуть умови навчання у школах та вишах. Міністр запевнив: більшість дітей першого вересня мають піти в навчальні заклади.