Херсонське радіо «Софія» мовитиме в Криму

На засіданні конкурсу на радіочастоти, яке відбулося сьогодні 27 грудня у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, ПП «Телерадіоорганізація «Софія» виграла конкурс на одну з чотирьох частот, які виділені на Чонгарську телерадіовежу, будівництво якої розпочалося 2 грудня і зараз знаходиться в стадії завершення. Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Як повідомлялося раніше, призначенням 150-метрової споруди на півострові Чонгар буде  поширення українського мовлення на територію так званих «білих плям», які виникли на Херсонщині після анексії Криму і на саму територію тимчасово окупованої республіки.

Незабаром програми ТРК «Софія» на частоті 107,8 МГц чутимуть жителі майже на всієї території Криму, за винятком його південного узбережжя та Керченського півострова.

Крім ТРО «Софія», сьогоднішній конкурс на частоти мовлення з чонгарської вежі виграли ще три телерадіокомпанії: НТКУ (Центральна дирекція «Українське радіо») – 100,7 МГц,  ТОВ «ТК «Атлант-СВ», м. Київ – 101,4 МГц, ГО «Радіо кримських громад» («Радіо Крим.Реалії») – 105,9 МГц.

Член Національної ради України Сергій Костинський наголосив, що це знаковий день, оскільки «це перший конкурс для мовлення на Крим із часу його окупації. Після добудови нової вежі в Чонгарі Херсонської області, яка розміщена за 15 км від КПВВ, можна буде розпочинати мовлення». Він також зауважив, що наступного року через вимкнення аналогового телебачення буде звільнено багато радіочастот, і всі, хто хочуть мовити, отримають значно більші шанси здобути ліцензію.