Херсонські сливи куштують у країнах Балтії, а черешню – в Китаї

«Райським» назвали сад ТОВ «Дніпро» херсонські журналісти, які перебували у Генічеському районі у прес-турі, передає ПІК.

Тут на 250 га розкинувся сад, є ще виноградники, вирощують зернові. «Загалом в господарстві 12,5 тисяч га землі, у нас працює 510 чоловік, у садах – 130 працівників», – розповідає економіст ТОВ “Дніпро” Людмила Кістечок.

Як пояснюють спеціалісти ТОВ «Дніпро», працюють у саду постійні працівники, а не сезонні – адже і взимку, і влітку роботи багато.

На столах серед дерев журналістів пригощали не лише сливами, персиками, виноградом, але й продукцією Генічеського хлібокомбінату, який теж належить ТОВ «Дніпро».

Урожай реалізують в Україні – на Арабатську Стрілку місцевим пансіонатам, відправляють також у столицю. Черешня вже пішла на Китай, сливи йдуть у країни Балтії, зацікавились сливами і в Польщі.

«Перший рік відправляємо – у нас брали черешню в Китай, сливи – у країни Балтики відправляли», – розповідає Людмила Кістечок. “Цей сад був закладений у 2008 році – ми поступово висаджували сливу, черешню, персик, там ще є сад з 2003 року”, – каже економіст підприємств.

А ще тут незабаром закінчать споруджувати сховище-холодильник для кісточкових, розповідає агроном саду Віктор Кучеров.

«Це буде холодильник на 200 тонн для зберігання кісточкових – черешні, сливи. Сучасна технологія – можемо покласти черешню і зберігати її два місяці. Покладемо її в липні і продамо в серпні – це, звісно, ціна. Незабаром ми закінчимо спорудження, а наступний рік вже зможемо зберігати. Тут можна буде також зберігати і полуницю», – розповідає агроном.

Як відзначив голова РДА Олександр Воробйов, який і організував цей прес-тур для представників ЗМІ: «Це реальний приклад внутрішніх інвестицій».