Херсонські вина, кавуни і томати стануть ще одним брендом та візитівкою області – Паливода

Постановою Кабміну було спрощено процедуру ліцензування для малих виноробних підприємств. Це чудова новина для сільгоспвиробників Херсонщини, адже такий крок з боку Уряду має стимулювати розвиток виноробної галузі – за рахунок створення невеликих виноробних підприємств. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олександр Паливода.

“Нагадаю, що Херсонська область є одним з чотирьох регіонів України, які переробляють виноград на виноматеріали. Зараз ми маємо 8 підприємств цієї галузі, загальною потужністю 2300 тис. дал на рік, які виробляють та реалізують вина, коняки та виноматеріали. На сьогодні доля Херсонщини в загальноукраїнських об’ємах переробки винограду на виноматеріали становить поки що близько 10%, але потенціал області набагато більший.

Після втрати частини виноробних потужностей України в результаті анексії Криму, Херсонська область, як найбільш наближена за кліматичними умовами до півострова, може налагодити виробництво лінійки вин з сортів винограду, які раніше вирощувалися тільки в Криму. Розвитку виноробства Херсонщини зокрема сприятиме і зростаючий імідж області, як туристичного регіону, що дозволить розвинути такий напрям, як гастрономічний туризм. Отже сподіваємось, що згодом Херсонські вина, як і херсонські кавуни та томати, стануть ще одним брендом та візитівкою області,” – наголосив пан Паливода.