Херсонські виробники діляться враженнями від участі у міжнародній виставці Gulfood

Нещодавно в Дубаях завершилася міжнародна виставка харчової промисловості Gulfood. Цього року, завдяки проекту ITC в Україні, десять виробників і переробників плодоовочевої продукції з Херсонської, Миколаївської та Одеської областей вперше представили свою продукцію на виставці. Це представники компаній «Владам», «Горіх Причорномор’я», «Агропатріот», «Роздольне», «Євросервісгруп», «Сапераві», «Південьагропереробка», «Плодоовочевий комбінат «Херсон», «Наш продукт» та «Енограй», – повідомляє прес-служба проекту Міжнародного торгового центру (ITC) в Україні.

ПРОГРАМА ВІЗИТУ

Минулого року консультанти ITC та українські аграрії побували на виставці Gulfood з ознайомчим візитом. З того часу була проведена значна робота, аби компанії з Півдня України представили свою продукцію на окремому стенді та отримали максимум інформації про особливості ринку в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Програма візиту в Дубай була інтенсивною. Перед безпосередньою участю у виставці українські виробники овочів і фруктів ознайомились із загальною презентацією ринку в ОАЕ. Які продукти харчування найбільше імпортує ОАЕ? Яка динаміка імпорту за останні роки? Який потенціал для імпорту для українських виробників? Що треба робити для налагодження зв’язків і виходу на цей ринок? На ці та інші питання відповідав міжнародний консультант ITC, який тривалий час працює в ОАЕ Шувра Чакроборті.

Українська делегація також побувала на оптовому плодоовочевому ринку Аль Авір та на реекспортному торговому хабі Аль Рас. Тут наші аграрії могли ознайомитися з умовами та особливостями торгового процесу, дізнатися про ціни на овочі і фрукти, вимоги до пакування, зберігання та інше.

Під час самої виставки Gulfood українські підприємці відвідували стенди потенційних партнерів, спілкувалися з постачальниками овочів і фруктів з різних країн, презентували свою продукцію на стенді.

ПОТРІБНА СИСТЕМНА РОБОТА

«В мене хороші враження від виставки Gulfood. Наша продукція там була цікава, хоча, звичайно, не вся. Нам треба працювати на упаковкою, над брендингом, маркетингом, вчитися правильно просувати товар. Але ми отримали багато корисної інформації про те, як нам готуватися до наступних виставок, як виходити на цей ринок і працювати зі своїм продуктом», – коментує національний менеджер проекту ITC Олена Коломойцева.

«Наш стенд відвідав посол України в ОАЕ Юрій Полурез. Він зазначив, що для українських виробників плодоовочевої продукції є великий потенціал на ринку ОАЕ. Можливості є для всіх, адже в країні живе більше 200 національностей, а імпорт продуктів складає більше 80%. Тобто культур і національних кухонь дуже багато. Вони готові до співпраці, але постають питання з логістикою і системною роботою. Тому треба вміти будувати стосунки з покупцями, переконувати потенційних партнерів, чому вони мають віддати перевагу саме нашим продуктам, а не десяткам інших», – говорить Олена Коломойцева.

ВОЛОДИМИР ГУРЖІЙ: «ПОБАЧИЛИ СВОЇ НЕДОЛІКИ І ПЕРЕВАГИ»

«Організація поїздки була чудовою. Я отримав від візиту в Дубай усе, на що очікував. Я хотів на місці побачити особливості роботи цього ринку, цікаво було дізнатися як побудована комерційна структура, як продукція доходить до кінцевого споживача, щоб зрозуміти цінову політику, – говорить представник компаній «Енограй» та «АУСП ФРУТ» Володимир Гуржій. – Також цікаво було дізнатися, як виглядає конкурента продукція. Сама виставка принесла багато контактів. Мабуть, робочих із них буде кілька відсотків, але навіть так – це теж непогано. Досвід роботи на цьому ринку в нас був. Ми відправляли яблука. Але тепер ми чітко розуміємо, що ми робимо неправильно, де наші переваги і що нам треба зміни. Це дуже важливий досвід».

ПАВЛО ТУЛБА: «ОТРИМАЛИ БАГАТО РЕАЛЬНИХ КЛІЄНТІВ»

«Для нашого виставкового продукту це була головна виставка, адже цей ринок дуже широкий і важливий для нас. Ми привезли новий продукт – медово-горіхова паста. Нам цікава була реакція покупців. Зрештою, ми поспілкувалися з великою кількістю зацікавлених осіб і ми зрозуміли, що цей продукт цікавий і актуальний для них. Також інтерес викликав грецький горіх за спеціально обробленою технологією», – коментує президент кооперативу «Горіх Причорномор’я» Павло Тулба.

«Перед тим, як приймати рішення про виробництво будь якого продукту, іншого варіанту, ніж візити на такі виставки – немає, – говорить Павло Тулба. – Ми отримали багато контактів і реальних клієнтів, які готові купувати нашу продукцію. Наразі ведемо з ними переговори про постачання. Клієнти з різних країн: Вірменія, Азербайджан, Киргизстан, ОАЕ, Іран, Катар, Пакистан та інші».

«Для нас це великий шанс за допомогою ITC вийти на світовий ринок. Спочатку ми ставились до цього скептично, але тепер бачимо результати. Зміни в нашому продукті і успіх на виставці  Gulfood – все це пов’язано. Якщо порівняти нашу участь на виставці Polagra в Польщі, подальшу співпрацю з ITC і участь у Gulfood, то помітна велика різниця. У нас значно розширились можливості і кількість клієнтів. Участь у таких виставках підштовхує нас прогресувати», – говорить Павло Тулба.

ЄВГЕН ЖДАНЮК: «ПЛАНУЄМО ЗБІЛЬШУВАТИ ВИРОБНИЦТВО»

«Поїздка була дуже цікава. Хороша організація, багато знайомств і новий професійний досвід. Ми побачили, які підходи до якості продуктів, зберігання, пакування, обробки. Тому робимо для себе висновки і будемо продовжувати співпрацювати з ITC, – говорить представник ФГ «Сапераві» Євген Жданюк. – Нам є над чим працювати. Цікавість до заморожених овочів і фруктів висока. Ми спілкувалися з трейдарими з Литви, Латвії, Польщі, інших європейських країн. Ми зрозуміли, що попит на продукцію високий, тому ми плануємо збільшувати виробництво заморожених ягід і дуже пильно слідкувати за якістю».