Херсонський театр підкорив київських глядачів

Упродовж двох днів на головній та камерній сценах Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, що у місті Києві, актори Херсонського академічно музично-драматичного театру ім. М. Куліша презентували три постановки для столичних поціновувачів мистецтва.

Херсонський театр підкорив київських глядачів

Так, 30 жовтня киян познайомили з сучасною українською родиною Кайдашів, які живуть в одному з популярних курортних містечок Херсонщини – Залізному Порту. «Кайдаш & Sons» – п’єса сучасного українського драматурга Наталки Блок за мотивами повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».

Зал був переповнений, глядачі з захопленням спостерігали за «життям на сцені» наших акторів.

Сюжет вистави дещо відрізняється від класичної історії: сучасний Кайдаш має майстерню з ремонту машин, а Кайдашиха пече пиріжки для туристів. Ще один незвичний поворот у виставі – молодший син привів додому не Мелашку, а Сашка. На цьому творчий порив та безмежна фантазія Наталки Блок та режисера Херсонського академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Сергія Павлюка не вичерпалася. Глядачам було продемонстровано ще низку цікавих поворотів в історії сім’ї. Такими смію Кайдашів не очікував побачити жоден з глядачів.

Вже наступного дня, 31 жовтня, на сцені столичного театру одночасно було показано дві вистави: «Баба Пріся або на початку і наприкінці часів» сучасного українського драматурга Павла Ар’є та «Ображені. Росія» Андрія Курейчика.

На останню завітав Міністр культури України Євген Нищук. Гострий актуальний текст видатного білоруського драматурга, який, як дзеркало, відобразив російську реальність, поєднався з стовідсотковим влучністю в образи, бездоганною акторською грою та безмежним креативом головного режисера театру Сергія Павлюка.

Колоритні персонажі з добре впізнаваними рисами, інтонаціями, мовою, пластикою дають переконливе уявлення про існування сьогоднішньої Росії. Це перша і поки що єдина в Україні постановка вистави за цією п’єсою.

Під час вистави «Баба Пріся або на початку і наприкінці часів», глядачі опинились в селищі, яке знаходиться в 30-кілометровій зоні відчуження довкола Чорнобильської атомної електростанції та познайомилися з дивною родиною, яка незважаючи на радіацію залишилась тут жити та вимушена захищати свій маленький світ від великого суспільства. У головній ролі Баби Прісі – народна артистка України Олена Галл-Савальська. Глядачі плакали від жалю та співчуття, сміялись від акторської іронії та лякались від обставин, в які потрапили герої.

Гастролі Херсонського театру у Києві увінчалися великим успіхом! Всі три вистави зібрали аншлаг, а в кінці дійств з переповнених зал лунали бурхливі оплески зі словами захоплення і вдячності. Такого столиця ще не бачила!

Теми, про які більшість боїться говорити, бездоганна акторська гра та креативне режисерське рішення – саме так Херсонський театр увірвався на столичну сцену.

Варто зазначити, що це були не всі сюрпризи від Херсонського академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша. Головний режисер театру Сергій Павлюк, заслужена артистка України Олександра Тарновська та молода актриса Вікторія Королько зустрілися зі студентами Національного університету культури і мистецтва і зіграли дві моновистави «Монолог актриси» та «Мрія».