Херсонський волонтер “Дядя Гриша” отримав Орден “Народний Герой України”

Дядя-Гриша
Фото: Facebook-сторінка Світлани Божко

Днями у Полтаві відбулася 13-та церемонія нагородження Орденом “Народний Герой України”, що вручається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які борються за збереження української держави. Про подію повідомляють організатори акції та волонтери.

Зокрема, волонтерка Світлана Божко на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook зазначила: “Отримали нагороди 21 Герой, це бійці, медики, громадські діячі та волонтери. Загалом 159 осіб вже нагороджено, 46 з них – посмертно.” Також пані Божко повідомила, що у Полтаві нагороду вручав танкіст – Герой України Євген Межевікін, більш відомий під своїм псевдонімом «Адам». Подія відбувалася у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Миколи Гоголя.

“Українці, приходьте на церемонії у ваших містах. Вшанувати пам”ять загиблих Героїв та вклонитися тим, хто зараз захищає наше мирне життя, це найменше що ми можемо зробити для них.” – додала волонтерка.

Серед інших видатних людей кавалером ордену став відомий херсонський волонтер, людина непересічної сили духу, Григорій Янченко, відомий також як “Дядя Гриша”.

Волонтерка Анастасія Довбиш на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook з приводу події зазначила: “Всі люди, які виходили на сцену за нагородою, уособлюють в собі приклад для наслідування. Герої, які мужньо боролись за нашу землю, рідні загиблих Героїв… ВСІ вони без винятку приклад для наслідування майбутніх поколінь. Морально було найтяжче спостерігати, коли батьки чи дружини отримували нагороди замість загиблих Героїв. Ти ледве встигаєш витирати гіркі сльози… Сльози безпорадності і сльози ненависті до тих, хто розв’язав і підтримує цю страшну війну! Вітаю всіх Народних Героїв! Знаю, що завдяки таким, як Ви, ворог не має жодних шансів! Слава Україні!”

Також волонтерка додала: “Досі перебуваю під враженням від дяді Гриші, волонтера із Херсона і Олександра Чалапчого із Кіровограду.”

Довідка:

Орден «Народний Герой України» — українська недержавна нагорода, запроваджена у 2015 році за ініціативою колекціонера антикваріату та волонтера Андрія Боєчка та ювеліра Дмитра Щербакова.

Нагорода виконана у двох модифікаціях: червоно-чорна стрічка на колодці — для воїнів, що зі зброєю в руках захищали українську землю; жовто-блакитна стрічка на колодці — для волонтерів та медиків.

Орден виготовлений зі срібла 925 проби, кожна нагорода має індивідуальний номер та елементи захисту. Всього виготовлено вже більше 100 орденів. Срібло для виготовлення Орденів збирали представники з 16 країн світу. Український боксер В’ячеслав Узелков передав на Орден свою срібну медаль, яку отримав на Чемпіонаті Європи з боксу 2002 року.