Хіматака з Криму: КПВВ «Каланчак» та «Чаплинка» закриті, можлива евакуація дітей (Фото, відео)

Є висока ймовірність евакуації неповнолітніх з населених пунктів півдня Херсонської області, які перебувають у відносній близькості до місця розташування заводу “Кримський титан” в анексованому Криму, де відбуваються викиди шкідливих хімічних речовин. Про це заявив голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв в ефірі “112 Україна“.

www.facebook.com/oleh.slobodyan

“На сьогоднішній день ми підготували бази на Арабатській стрілці. Готові розмістити дітей з Криму. Крім того, у нас вже є загроза того, що ми з завтрашнього дня, скоріше за все, будемо своїх дітей з Херсонської області, населених пунктів, які прилягають до заводу “Титан”, так само евакуювати, – зазначив голова ОДА.

“Ми закриваємо КПВВ “Чаплинка” і “Каланчак” на в’їзд в Крим. Ми відкриті для прийняття людей з Криму, однак обмежуємо персонал, їхні захисні функції, відтягуємо прикордонників ближче до материкової частини. Ситуація погіршується у зв’язку з тим, що роза вітрів пішла у сторону Херсонської області, і це відповідно змінило локацію ураження викидами з хімічного заводу “Титан”, ці речовини почали поширюватися на територію Херсонської області. “Чонгар” відкритий, ми відправляємо усіх, хто хоче їхати на Крим, через “Чонгар”, – додав він.

На уточнююче питання ведучої Андрій Гордєєв повідомив, що КПВВ “Чаплинка” і “Каланчак” вже закриті.

На питання про те, яку кількість дітей готова прийняти Херсонщина, Гордєєв відповів:

“Ми опрацьовували 6 населених пунктів, які підпадають під зону ураження, це близько 800 дітей. Якщо потрібно більше – ми готові прийняти більше. У нас на сьогоднішній день дитячих оздоровчих таборів в області вистачає”, – підсумував він.

Інформацію про призупинення роботи пунктів в’їзду-виїзду «Каланчак» та «Чаплинка» підтвердив і прес-секретар Голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

“З метою збереження життя та здоров`я персоналу Держприкордонслужби та громадян, які проживають біля адмінмежі і слідують черкз КПВВ, в зв’язку з небезпечною екологічною ситуацією, яка склалася на заводі «Титан» на території тимчасово окупованого Криму прийнято рішення про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду-виїзду «Каланчак» та «Чаплинка».

Перетнути адмінмежу з тимчасово окупованим Кримом можна буде лише через КПВВ «Чонгар», який працює в штатному режимі.

В тимчасово закритих контрольних пунктах прикордонники продовжать нести службу, проте пропуск громадян та транспортних будуть здійснювати лише в екстрених випадках та у разі крайньої необхідності. Громадяни України з окупованого півострову, які будуть прагнути врятуватися від стихійного лиха на материковій Україні будуть оформлятися в спрощеному порядку,” – повідомив пан Слободян.