ХОДА спростовує фейки щодо Новокаховської лікарні

Як повідомляє прес-служба Херсонської облдержадміністрації, нещодавно на інтернет-сайтах області поширили повідомлення про те, що у центральній міській лікарні міста Нова Каховка нібито не вистачає кисню для лікування хворих на COVID-19. Однак, вказана інформація не відповідає дійсності. 

За словами головного лікаря медичної установи Ігоря Гайдаманчука, усі пацієнти лікарні, які цього потребують, отримують життєво необхідну для них кисневу підтримку.

«Наразі на стаціонарному лікуванні у Новокаховській лікарні знаходиться 29 пацієнтів з коронавірусною інфекцією та ще 65 з пневмонією, один пацієнт підключений до апарату штучної вентиляції легень. Кисневої підтримки потребують 26 пацієнтів з COVID-19 та 19 – з пневмонією. Усім їм вистачає лікарського засобу», – розповів Ігор Гайдаманчук.

Більше того, Новокаховський міський голова Володимир Коваленко повідомив, що особисто щоденно контролює рівень забезпечення лікарні медичним киснем.

«У міської лікарні укладені договори з двома постачальниками, тому перебоїв з надходженням кисню до медичної установи немає. Наразі навіть вдалося сформувати тижневий запас лікарського засобу», – зазначив Володимир Коваленко.

Він також повідомив, що на найближчій сесії Новокаховської міської ради додатково розподілять субвенцію з державного бюджету на забезпечення лікарні медичним киснем. Зокрема, 3 мільйони 450 тисяч гривень планують витратити на закупівлю кисневих концентраторів, ще близько 120 тисяч – на поповнення резерву медичного кисню.

Варто зазначити, що наразі на лікуванні у медичних закладах області перебуває 391 особа з коронавірусною інфекцією. Централізовано кисень отримують 183 пацієнти. 1032 ліжко-місць забезпечені медичним киснем, 849 з яких підключені до централізованої подачі, а ще 183 оснащені кисневими концентраторами.

Треба зазначити, що на території обласної інфекційної лікарні ім.Г.І.Горбачевського тривають роботи зі встановлення кріоциліндра ємністю 20 тон, який дозволить забезпечити медичним киснем пацієнтів навіть у разі збільшення кількості хворих на коронавірусну інфекцію та пневмонію.