Хресна хода під синьо-жовтими прапорами мала шалену енергетику – Омелян

Учасник багатотисячної ходи за Україну та Єдину Помісну Православну Церкву очільник Міністерства інфраструктури Володимир Омелян розповів про своїй враження від урочистостей. На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook він також порозмірковував над тим, чому б сьогодні здивувався князь Володимир, що хрестив Русь.

Зокрема, пан Омелян написав: “1030 років християнства України.

Хто-зна, які були думки в князя Володимира, онука християнки княгині Ольги, відомого і впливового володаря Русі, успішного воєначальника і любителя жінок.

Чи планував він ставати святим? Навряд чи, бо його стиль життя був далеким від традиційних уявлень навіть про тогочасних святих.

Чи було це заради шлюбу «з розрахунку» з візантійською царівною і посилення власної влади та місця серед сильних світу того чи він просто вірно вгадав тренд християнства, однієї з майбутніх основних релігій світу?

Не готовий відповісти.

Але він би точно здивувався, що потім світ поділиться на католиків і греко-ортодоксів, що немиті почвари з московських боліт раптом оголосять його, князя Русі, правителем «Київської» Русі, щоб спробувати довести легітимність інших русей та ще й перейменують Московію в Росію, оголосивши себе, князьків за ханським ярликом, його спадкоємцями і третім Римом.

Здивуванню князя Володимира не було б меж, коли б він дізнався, що московська релігійна секта, вірно прислужуючи царю і генсеку, в XVII столітті встановила контроль над Українською православною церквою, обдуривши Константинополь. Мало того, наполягаючи, що він, князь Володимир, чи не одночасно з киянами хрестив москвичів, які на місці боліт збудують першу ізбу лише через декілька століть після 988 р.

Але, все повертається на круги своя. В Україні буде власна помісна церква, як була здавна. І тут треба сказати персональне дякую Петро Порошенко. Нехай ми не любимо бути вдячними, але без його важкої праці – про томос ще б довго навіть не згадували.

Українці мають бути єдині в єдиній церкві біля власних святинь.

Спершу – Держава, а далі можна вирішувати: хто гірше/краще зробив/зробить, хто більше любить Україну і менше хоче для себе. Але без держави найкращі знову будуть або в екзилі, або чужоземних казематах.

А хресна хода сьогодні мала шалену енергетику. Під синьо-жовтими прапорами, з відкритими обличчями, на славу Україні.

Бо, направду, тут йдеться не лише про Церкву, але й про Державу!

А Московський «патріархат» нехай казиться. Пакує гроші і речі, проплачує рекламу і підбурює людей.

Вони вже в минулому. Єдине завдання – вирішити, чи Московія все ще «православна», чи вже, як колись, мусульманська держава.

П.С. А всіх святих і несвятих Володимирів – з Днем їх патрона і оборонця!”