Христя Фріланд, Борис Вжесневський, Тарас Дугіт та інші – понад 10 етнічних українців пройшли в Парламент Канади

CanadaЗа результатами федеральних виборів у Канаді, що відбулись 19 жовтня, більшість у парламенті отримала Ліберальна партія, на чолі з Джастіном Трюдо, передає Радіо Свобода.

Консерватори втратили багато місць і на майбутні 4 роки формують опозицію. Однак, зміна уряду в Канаді не означатиме зміни курсу відносно України. Досі всі партії у парламенті підтримували подальшу допомогу Україні та засуджували агресію з боку Росії. Більше того, понад 10 депутатів українського походження пройшли до парламенту від Ліберальної партії.

Ліберали у Канаді у своїх заявах неодноразово наголошували про необхідності розширити санкції стосовно Росії. Так, за твердженням Бориса Вжесневського, новообраного депутата парламенту від Ліберальної партії, Джастін Трюдо публічно заявив, що у разі його перемоги, він ініціюватиме на міжнародному рівні виключення Росії від міжбанківської ситеми-SWIFT.

Також ліберальні кандидати, у тому числі Христя Фріланд, повідомляли, що список осіб, що підпадають під санкції повинен бути розширений та включати низку російських олігархів, які вже потрапили під санкції у сусідніх Сполучених Штатах.

Проекти на підтримку України, розпочаті консервативним урядом Стівена Гарпера, не будуть припинені, сказав Тарас Залуський, виконавчий директор Конгресу українців Канади (КУК), який днями зустрічався з лідером лібералів Джастіном Трюдо.

«Трюдо підтримує ідею посилення допомоги Україні у сфері боротьби з корупцією, впровадження економічних реформ. Було б добре, щоб пан Трюдо найближчим часом здійснив робочий візит до України, аби показати свою підтримку», – сказав Тарас Залуський.

Визнання угрупувань «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями підтримується усіма трьома найсильнішими партіями, про що свідчать опитування, проведенні КУК.

Як вже повідомлялось, більш ніж 10 кандидатів-лібералів українського походження пройшли в парламент, серед яких Христя Фріланд, Борис Вжесневський, Юлія Джерович, Кайл Пітерсон, Террі (Тарас) Дугіт та інші. Більшість із них балотувались на виборчих округах у провінціях Онтаріо, Манітоба та Альберта, де кількість представників української діаспори найбільша.

Однак, деякі депутати від консерваторів та Нової демократичної партії, які постійно лобіювали інтереси України в парламенті програли. Серед них Тед Опіц, голова міжпарламентської групи «Україна-Канада», який програв українцю за походженням Борису Вжесневському; Пеггі Неш, кандидат від Нової демократичної партії, яка є активним учасником української громади, та яка у свій час не пропустила жодного зібрання «канадського Євромайдану».

«Як громадянин Канади, який підтримував консерваторів на виборах, я маю певні побоювання стосовно того, як Ліберальна партія буде вести внутрішню політику. Але на міжнародному рівні я певен, що вони будуть й надалі підтримувати Україну, щоб України мала «голосний голос» через Канаду на міжнародній арені. Бо вже близько трьох років Канада працює як лобіст для України. І сам Порошенко не раз наголошував, що українці дуже розраховують на підтримку Канади», – сказав Іван Москалик, віце-президент Канадсько-Української торгової палати (КУТП) зі зв’язків із громадськістю та урядом.

За матеріалами © Радіо Свобода/Альона Качкан