Хто гальмує розгляд законопроекту щодо пенсій військовим?

 Учасники пікету зібралися під стінами ЛОДА (Фото Ігоря Зінкевича, сайт “Zaxid.net”)

Протести військових пенсіонерів, які пройшли у деяких містах України 17 січня схоже все ж зіштовхнули з місця процес розгляду анонсованого головою уряду законопроекту щодо змін у пенсійному законодавстві військових. Нарешті “побачили” ці протести і центральні телеканали України…

День у Верховній Раді почався з виступу народного депутата від Опозиційного блоку Олександра Вілкула, який закликав депутатів прийняти запропоновану їм постанову щодо негайного проведення перерахунку військових пенсій.

Під час засідання уряду прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив: «Ми передали всі ініціативи на майданчик РНБО. Зараз іде конструктивна дискусія. Ми вийдемо на спільне рішення. Потрібно завершувати цю роботу», – сказав Глава Уряду.

При цьому він підкреслив, що принциповими для Уряду є дві речі – запровадження найбільшого зростання пенсій для військових, які пройшли горнило бойових дій, а також збільшення пенсій вже з січня – незалежно від часу ухвалення остаточного рішення на законодавчому рівні.

«Я доручаю, аби всі пенсії відповідно до змін законів були перераховані з 1 січня. За січень всі доплати будуть здійснені у повному обсязі», – сказав Володимир Гройсман.

Саме сьогодні проходило і засідання Ради нацбезпеки та оборони України, яка розглянула низку питань. Серед них «Основні показники Державного оборонного замовлення на 2018-2020 роки», проект закону «Про національну безпеку України».

Коментуючи прийняті рішення на засіданні РНБО його секретар Олександр Турчинов наголосив, що  вони “будуть сприяти зміцненню боєздатності нашої армії та захисту української державності та протидії російській агресії.”

А ось про розгляд питання щодо проекту закону про проведення перерахунку пенсій військовим на цьому засіданні РНБО, схоже, не говорили зовсім. Бо у секретаря РНБО з цього питання не злетіло ні пари з вуст…

Також 17 січня у Зеленому залі Верховної Ради відбувся круглий стіл на тему “Стан виконання законодавства щодо перерахунку та виплат перерахованих пенсій військовим пенсіонерам, деяким іншим особам всіх відомств сектору безпеки та оборони України та пенсіонерам органів внутрішніх справ”. У заході взяли участь народні депутати України: позафракційні  В.Чумак , Б.Береза, Е.Матвійчук, А.Неміровський (Самопоміч), Д. Тимчук (Народний Фронт), Ю.Бойко та Н.Королевська (Опозиційний Блок), І.Мельнічук та С.Каплін (БПП).

Ініціаторами проведення цього заходу виступили представники Професійної спілки військовослужбовців-ветеранів, УБД, учасників АТО та поліцейських. Їх вимоги до народних депутатів були наситупні:

  • недопущення прийняття “ганебного” закону щодо “осучаснення” пенсій війвськовим;
  • прийняття Верховною Радою Постанови щодо разблокування введення в дію Поcтанови КМУ від 30.08.2017р. №704 та перерахунку пенcій по діючому  законодавству.

Під час проведення Круглого столу до тексту постанови був включений пункт щодо вимоги зняття з посади міністра соціальної політики А.Реви “за систематичне порушення законодавства та Конституції України”.

З свого боку народні депутати взяли на себе зобов’язання зареєструвати дану Постанову та ініціювати створення в парламенті міжфракційної комісії, яка буде займатися виключно питаннями пенсій військових пенсіонерів. При цьому работу провести до 6 лютого і тоді ж провести наступний Круглий стіл (або інший захід) з залученням міністрів соц.політіки, МО, МВД, де заслухати  їх звіти щодо проробленої роботи.

Якщо вірити прем’єру Володимиру Гройсману, то той злиденний законопроект вже більш ніж місяць знаходиться «на полі» РНБО. Тож виходить, що два Різдва, два Нових Роки – ці всі свята у наших можновладців вищого рангу, схоже зовсім відбили бажання займатися своєю головною справою: служити своєму народу, своїм виборцям. Відпустки на Мальдівах, в Ізраїлі, для них виходить більш важливі!

Важливіші за проблеми більш ніж півмільйона пенсіонерів-силовиків, які не те що поїхати на тропічні острови у відпустку, а навіть для більш-менш пристойного святкування з родинами вдома новорічних свят коштів не мають!

І ось, перше у цьому році засідання РНБО, на результати якого так очікували пенсіонери, відбулося, а питання пенсій військовим так на ньому і не розглядалося!

Чому так виходить? Чому Хома (прем’єр) киває на Ярему (РНБО), а той робить вигляд, що нічого не знає і мовчить наче «риба об лід»?

Чому нас продовжують годувати солодкими обіцянками, а не кажуть що там такого «доброго та революційного» надумали фахівці мінсоцзахисту? Невже ці фахівці розраховують, що доведені до межі затягуванням вирішення їх питання пенсіонери-силовики мовчки проковтнуть ту кістку, яку їм готуються кинути «реформатори»?

На 20 січня призначені ще одні акції протесту пенсіонерів-силовиків. Тепер вже час спитати з РНБО та його очильника: а де наші пенсії, пане Турчинов? Чому ви затягуєте прийняття рішення за пропозиціями уряду? Скільки це буде ще тривати?

Є ще багато питань, які хочеться задати і президенту, і прем’єру, і секретарю РНБО, та й депутатам Верховної Ради також. Вірю, прийде час – про все запитаємо…

Віктор Васильєв, капітан 1 рангу ВМС України у відставці