Хто ховає Нову Каховку?

НК2До редакції “НК” надійшов лист від стурбованого читача, який переймається проблемою бажання керівництва Таврійська відокремитись від Нової Каховки. Чи не стане наше місто у разі роз’єднання селом, яке не те, щоб інвесторам, нікому не буде цікавим? – прямим текстом запитує він. Думка небайдужого новокаховчанина така: «Об’єднання Нової Каховки, Таврійська і навколишніх селищ та сіл принесе значно більше користі для всіх, аніж безглузде розділення».

Схоже на те, що найбільше дописувача вразило формулювання у газеті «Час» з посиланням на заступника губернатора Дмитра Бутрія, мовляв, є висновок – документальне підтвердження фінансової спроможності Таврійська. Мовляв, без Нової Каховки виживе ще й як, виявиться здатним, і… Нову Каховку поховають(!).

Ніякого посилання на джерело нема, хіба що твердження, буцімто Бутрій зробив це оголошення на засіданні мандатної депутатської комісії облради, де кореспондента злодійкуватого «Часу» апріорі бути не могло. Тож чи казав чиновник обласного масштабу про похорони Нової Каховки, чи ні – невідомо. І все ж цей вислів дуже обурив і читача, і нас усіх разом з ним.

До цього додамо: ще донедавна мало хто з нас, мешканців єдиної громади, міг подумати про якесь роз’єднання. Жили собі і знали, що до Новокаховської міськради входять Таврійська міськрада, яка була створена за радянських часів із частини території Нової Каховки «за каналом» задля отримання додаткових лімітів, Дніпрянська селищна та Райська сільська ради із селами, усього 11 населених пунктів, які зображені на нашому прапорі. І завжди підкреслювали: маємо справжнє самоврядування, про яке інші тільки мріють. Проте настали часи, коли спільне проживання потребує юридичного підкріплення і відповідних документів.

Що ж відбувається насправді щодо заявленого міським головою Таврійська Миколою Різаком відокремленням? За відповіддю на це питання “НК” звернулася до Олександра Лук’яненка, голови робочої групи, яка створена при Новокаховській міськраді з метою збереження територіальної єдності нашої громади.Лукьяненко

Щодо заяви заступника голови обладміністрації Д.Бутрія про фінансову спроможність Таврійська як самостійної громади Олександр Володимирович повідомив:

– Джерело подібного коментарю невідоме, інтернетом кожний може користуватися, тож знайти у всесвітній павутині можна що завгодно. Раніше Бутрій, який є головою робочої групи при обласній адміністрації, щодо бажання керівництва Таврійська відокремитись, заявляв, що основним ризиком у разі від’єднання цього штучного міста від Нової Каховки як раз і є виникнення несамодостатніх громад. Саме це вказано у висновку робочої групи.

Мене цікавить: чому деякі наші міські газети, які друкують подібні висловлювання, так радіють з приводу відокремлення Таврійська? Чому так смакують формулювання: «Нову Каховку похоронять…»? Незрозуміло, які цілі переслідують ці видання. Невже їхні власники хочуть, щоб Нова Каховка жила гірше, або й зовсім вмерла? Хіба вони не мешканці нашого міста? Чи їм завжди краще від того, що комусь гірше?

Тож по суті скажу, що керівництво міста – і міський голова, і міська рада – заявляли і заявляють: роз’єднання громади Нової Каховки шляхом виходу Таврійська неприпустимо. На всіх рівнях ми категорично заперечуємо такий сценарій розвалу нашої громади. Інформацію з цього приводу ми надали у всі державні інстанції, починаючи від обласної держадміністрації і закінчуючи Адміністрацією Президента.

Як голова робочої групи і секретар Новокаховської міськради я не сиджу, склавши руки. Сьогодні в апеляційних судах розглядаються позови від нашої міськради до Таврійської з приводу скасування рішення останньої (про об’єднання з Кам’янкою), яке не відповідає законам і Конституції України. Також мною зараз готується позов до суду про бездіяльність поліції і прокуратури Каховського району щодо реагування на злочин, вчинений головою Кам’янської сільради, а саме підробки рішення сільради під час вирішення питання щодо буцімто об’єднання з Таврійськом.

Сподіваємося, що голова обласної адміністрації Андрій Гордєєв, який зрозумів всю незграбність даного «об’єднання», як державний діяч високого рівня не прийме рішень, які можуть підірвати цілісність новокаховської громади. Вважаємо, що його підтримають такі державні органи, як Кабінет Міністрів і Адміністрація Президента, до яких ми апелюємо з намірами припинити цю процедуру і визнати її нікчемною. Сподіваємося, що вони не приймуть рішень проти Новокаховської громади.

Як посадова особа хочу звернутися до міського голови Таврійська Миколи Івановича Різака: шановний Миколо Івановичу, почуйте людей, зупиніться, будь ласка. Визнайте свої рішення хибними та давайте разом приймемо дійсно мудре рішення – об’єднаємося і створимо одну міцну громаду. Якщо до цього об’єднання залучиться і Кам’янська сільрада, ми заперечувати не будемо. Тим більше, що на останній сесії наші депутати прийняли рішення про об’єднання з Кам’янкою з центром у Новій Каховці.

А новокаховчанам хочу сказати: я зроблю все для того, щоб Нова Каховка залишилася єдиною, міцною, найкращою громадою у Херсонській області. Думаю, у державних діячів вистачить мудрості піти з нами цим шляхом.

 Лариса Голубєва