Хто краде гроші у співвласників?

Минулого четверга під головуванням першого заступника міського голови Леоніда Чурсинова відбулася зустріч голів об’єднань співвласників житла з начальником комунального відділу виконкому Галиною Кіпрушевою, заступником начальника УПСЗН Олексієм Левицьким, начальником відділу водозбуту КП «Міський водоканал» Ольгою Рашевською та депутатами.

Підготовка до Дня міста, опалювального сезону, заборгованість по субсидіях — ці та багато інших питань хвилювали тих, хто прийшов до великої зали виконкому.

Щодо святкувань 65-­річчя Нової Каховки Леонід Чурсинов нагадав про наведення ладу на подвір’ях та прилеглих до будинків територій, а також про добру традицію — нагородження кращих представників співвласників, імена яких будуть винесені на загал.

Та найбільше стривоженості викликає у міської влади сплата державою пільг і субсидій населенню. Вже зараз загальний борг перед управлінням праці і соцзахисту населення, яке не може вчасно розрахуватися з підприємствами­надавачами послуг населенню, складає близько 70 млн. грн. З них більше 3 млн. грн. — це гроші ОСББ. Враховуючи те, що підготовка до зими потребує зусиль і коштів та ще й головам об’єднань необхідно складати паспорти готовності будинків до опалювального сезону, міська влада прийняла рішення у разі надходження державних коштів розрахуватися зі співвласниками по субсидіях з врахуванням боргу, який утворився до 1 вересня. Тим більше на недавній сесії міськради депутати схвалили відповідне рішення і як тільки кошти надійдуть у місто, їх негайно спрямують на рахунки ОСББ.

Чи варто нападати на депутатів?

Коли мова йшла про міські програми з підтримки мешканців будинків, де створені ОСББ, Леонід Чурсинов повідомив: потрібна співпраця з депутатами, за підтримки яких і приймаються ті чи інші програми, де прописаний механізм фінансування. Та як зажди, на таких зборах знайдеться дотепник, що «влучно» вставляє, як йому здається, красномовне слівце під час розмови. От і зараз, коли головуючий повідомив, що в залі є діючі депутати, одна балагурка голосно додала своїх п’ять копійок: покажіть нам їх, ми на них нападемо… І це замість того, аби скористатися моментом, познайомитися з тими людьми, які приймають міські «закони», де прописані обов’язки не тільки простих мешканців, а й міської влади. Хоча самі ж голови ОСББ наводили досвід Каховки, де співвласникам виконком надає кошти на будь­які роботи. Та Леонід Чурсинов пояснив: каховчани створили фонд взаємної підтримки, умовою якого є повернення коштів, які бралися на потреби. В Новій Каховці колись подібний фонд працював, а засновувся він для підтримки підприємців. Та як показало життя, люди набралися грошей, а повертати їх або не квапилися, або просто не змогли, тому така практика навряд чи приживеться у нас.

Разом з цим питанням представники мешканців багатоповерхівок підняли одне з наболілих: що робити з боржниками, особливо тими, хто свого часу не сплачував квартплату «ЖЕУ», а тепер відмовляється платити і в ОСББ. Законна міра боротьби — суд або адмінкомісія, пояснив Л.Чурсинов.

Нові закони для співвласників

Галина Кіпрушева повідомила присутнім інформацію про чотири нові закони, які регулюють в ОСББ заходи з енергоефективності і комерційного обліку теплопостачання і води (норма діє з 1 вересня 2017 року). Найцікавіше для усіх мешканців багатоповерхівок те, що віднині встановлення загальнобудинкового приладу обліку води є обов’язковим і відмовитися від нього не можна. Законотворці подбали про нас з вами — прописали у законі чотири варіанти того, яким коштом його встановити.

При обговоренні цієї норми червоною ниткою проходило основне питання: де брати кошти на лічильники і на складання сертифікату з енергоефективності будинків? Голови ОСББ згадали ЖЕК, який роками нічого не робив, а тільки брав гроші. І тут начальник комунального відділу озвучила неочікуване для голів повідомлення: ваші співвласники, коли приходять на прийом з того чи іншого питання, тепер те саме говорять і про вас! Вважаємо, що декому варто замислитися над цими словами і, можливо, змінити підхід до роботи.

Тож головам ОСББ є над чим працювати. І вони повинні зрозуміти головне: змінилася система фінансування приватного сектора, в т.ч. й багатоквартирних будинків. Враховуючи кількість ОСББ, у міської влади немає ресурсів для забезпечення фінансування капітальних ремонтів та утеплення. Саме тому держава започатковує і втілює в життя через державні банки фінансування робіт капітального характеру у вигляді кредитів із відшкодуванням з Держбюджету.

 

Присутні на зібранні представники «Укргазбанку» розповіли про широкий спектр кредитування ОСББ для різних цілей: утеплення будинків, системи освітлення, встановлення енергоефективних вікон тощо. Вони навели конкретні приклади тих програм, якими вже скористалися мешканці ОСББ у Каховці та Херсоні. Незабаром відділення цього державного банку почне працювати і в нашому місті на розі пр.Дніпровського і вул.Першотравневої. Вибір за вами.