Хто не отримає субсидії, зможе платити за ЖКП в розстрочку

Кабінет міністрів України схвалив 12-місячну розстрочку для громадян, що не отримують субсидії, на сплату житлово-комунальних послуг. Таке рішення було ухвалено сьогодні, 19 жовтня  на засіданні уряду. Про це повідомляє сайт Україна комунальна”
 Під час обговорення цього питання голова НКРЕКП Дмитро Вовк пояснив, що громадяни, які не отримують субсидії, можуть написати заяву і отримати розстрочку на сплату житлово-комунальних послуг.

“Споживач отримає 50% до оплати, решта рахунку має бути оплачена рівномірно протягом квітня по вересень вже наступного року, до початку наступного опалювального періоду”, — сказав Дмитро Вовк.

“Ми впровадимо 12-місячну розстрочку на оплату житлово-комунальних послуг для тих, хто не бажає отримувати субсидію”, – сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
“Тобто в нас є два механізми: з одного боку це субсидії та адресна допомога, і з іншого боку, якщо такий варіант не прийнятний – споживаємо сьогодні, платимо 12 місяців. Це буде означати, що навантаження на бюджет родини в розстрочці буде щомісячно менше, ніж це могло би бути”.

Володимир Гройсман заявив, що цим механізмом зможуть скористатися як ті, хто не має права на субсидію, так і ті, хто субсидію оформляти не бажає з тих чи інших причин: “Отаких два компенсаторних механізми, які ми пропонуємо. Я упевнений, що все абсолютно буде спокійно, люди побачать рахунки, і побачать, що компенсація є прийнятною і навіть від підвищення ціни газу до ринкового рівня, на бюджетах родин це не позначиться”.