Хто не сплачує податки та обкрадає міську скарбницю

дуля 2 а не налогНа апаратній нараді, що відбулася 2 грудня, міський голова окреслив коло першочергових проблем, над якими владі потрібно буде працювати у грудні.
Першою проблемою, від рішення якої залежить повнота наповнення міського бюджету напередодні Нового року та у наступному році – це вжиття рішучих заходів щодо тих суб’єктів господарювання, які не мають належним чином оформлених документів на земельні ділянки, які у них є в користування або у власності. Бо це не тільки намагання влади привести взаємостосунки в земельній сфері до вимог чинного законодавства, а й намагання примусити «хитрих підприємців» сповна розплачуватися з бюджетом за землю.
Наше земельне законодавство на сьогодні має такі шпарини, в які при бажанні можливо прослизнути сплачуючи мізерні суми, або навіть нічого не сплачуючи взагалі.
Загалом таких «хитрунів» за даними, що нам надала начальник відділу земельних відносин та комунальної власності міськвиконкому Таміла Ковальчук, налічується 34. Це тільки ті, відносно яких документи передані у Новокаховську прокуратуру для вжиття відповідних заходів в інтересах захисту прав територіальної громади.
Ми надаємо на ваш розсуд перелік цих «хитрунів», які в тій чи іншій мірі, але не дотримуються вимог чинного законодавства та не наповнюють в повній мірі міський бюджет. А це наші з вами гроші, шановні!

На останній сторінці цього списку містяться два обєкти, які належать двом жінкам, що були кандидатами на посаду міського очільника. Людмила Васильєва (фізична особа-підприємець) вже 5 років (!) не вирішує у відповідності з законом питання щодо оформлення земельної ділянки свого чотириповерхового будинку по вулиці Ентузіастів. Скільки за цей час вона, як депутат міської ради минулого і цього скликань  не сплатила до міського бюджету, я оприлюднювати не буду. Але скажу – немало… Ось звідки гроші були, мабуть, і на передвиборчу кампанію з плакатами “Наша Люда!”

Ще нижче на аркуші окрема будівля Медичного центру “Богдан”. Пані Ірена Лепень займає це приміщення вже досить довгий час. Але рішення щодо оформлення земельної ділянки під цим будинком так і не оформила. Навпаки, користуючись тим, що їй належить тільки перший поверх, вона не оформлює документи ні як на вбудоване приміщення, ні як на окремо розташовану будівлю. І нічого зовсім не сплачує! Оце ж надо так вивернутися?!

  А ось ще приклад, як міській владі доводиться спілкуватися з підприємцями – депутатами міської ради. І це не тому, що вони зараз в опозиції до міського голови і більшості у раді. Процес викупу земельної ділянки ФОП Дурасовим Русланом Олександровичем під супермаркет будівельних матеріалів “7 елемент”, що він разом з братом, також, до речі, депутатом Новокаховської міської ради від партії “Наш край”, на початку проспекту Дніпровський, розпочався ще у минулому році. І підсумки виборів тут ні до чого.

Якщо ти – ділова людина, то умови договорів треба виконувати. До того ж, ти депутат і повинен бути прикладом виборцям і всім мешканцям міста у виконанні вимог законодавства, прозорості і чесності ведення бізнесу. Я вже не кажу про людяність та відкритисть у спілкуванні з простими громадянами, які довірили тобі бути їх представником у міській раді.

Але це так думаю я. А може всі ті, що є в цьому списку думають інакше? Тоді горе нам всім, бо ми обрали до ради порушників законів та нечесних людей…

Ну що ж, що обрали – з тим і будемо жити. До наступних виборів…

Віктор Васильєв