Хто винен – вирішує Закон

Перед тим, як звернутись до інспекції зі скаргою, споживачу необхідно звернутись до підприємства, що продало неякісний товар чи надало послугу та отримати результат, – наголошує  начальник інспекції у справах захисту прав споживачів  Антоніна Прокопенко. До вашої уваги кілька ситуацій, з якими нещодавно мешканці Нової Каховки зверталися до інспекції.                                                         

 – Купила чайник, протягом двох тижнів на дні з’явились ржаві плями, використовувати товар за призначенням небезпечно для здоров’я. Чи маю право на повернення неякісного товару?

– В цьому випадку Ви маєте повне право на повернення грошей за товар в якому виник істотний недолік. Необхідно з письмовою заявою звернутись до продавця та додати копію чеку.

 Разом з сім’єю пішли на сеанс фільму в кінотеатр. Поряд «відпочивала» компанія молодиків на підпитку та з пивом в руках. Компанія поводила себе нахабно, гучно висловлювалась з приводу будь-чого, на зауваження відповідала лайкою. Хто відповідає за таке нахабство?

За дотриманням порядку в кінотеатру несе відповідальність адміністрація. Згідно правил поведінки в кінотеатру, не допускаються до зали особи в стані алкогольного сп’яніння. Забороняється проносити до зали алкогольні напої, в т. ч. і пиво. Поводитись потрібно чемно, тихо, навіть передбачено вимкнення мобільних телефонів тощо. Якщо дирекція закладу не виконує своїх обов’язків по наведенню порядку, не бійтесь викликати поліцію, адже така поведінка неадекватної молоді може призвести до плачевних наслідків.

 Всередині травня купила на ринку розсаду 50 кущів  баклажанів, висадила як завжди за всіма правилами (маю великий досвід), а через два дні більша частина кущів пожовкла, зів’яла.  До кого пред’явити  претензії?

– Причин не приживлення розсади багато, це і грунт, і полив, і добрива. Крім того,  жодної гарантії не надається, адже розсада придбана у приватної особи без документів. Пройшов значний термін від часу виявлення недоліку. Необхідно було відразу звернутись до дирекції ринку, яка надає місця для здійснення торгівлі, визначити особу, яка продала  посадочний матеріал та через відділ поліції або суд притягнути винних до відповідальності.

 – Купила дитині 1,5 рочків панамку, в магазині одягнула, сплатила за товар та вийшла. Хвилин через 20 повернулась до магазину, адже з’ясувала, що панама не має зав’язок та налазить дитині на очі, не тримається на голові. Мені відмовили повернути гроші, чому?

– Товари для немовлят не підлягають обміну та поверненню згідно постанови КМУ №172. Такий товар слід уважно підбирати в магазині.