Хто з 1 червня отримає підвищення пенсій в Україні

Українці, які після призначення пенсії продовжували працювати та набули необхідний страховий стаж, з 1 червня отримають підвищені пенсійні виплати.

Про це повідомив радник міністра соціальної політики Микола Шамбір в ефірі одного з телеканалів, відео якого оприлюднене на сторінці Міністерства соціальної політики у Facebook.

«Перерахунок буде проведений для тих, хто відпрацював чергові два роки. Він буде проведений з 1 квітня і, відповідно, у червні вони отримають не тільки підвищений розмір, але і доплату за квітень-травень. Чому це робиться в червні, а не у квітні? Знову ж таки, питання в тому, що запроваджена квартальна звітність, і оскільки ми повинні брати дані про роботу, в тому числі й страховий стаж, а комусь це відіграє досить велику роль, по лютий місяць, а, відповідно, звіти подаються до 9 травня, то ми маємо інформацію оброблену для того, щоб можна було провести виплати в червні. Але ще раз повторю, ці перерахунки робляться з 1 квітня», – пояснив Шамбір.

Також він зауважив, що не можна точно сказати, на яку суму зростуть виплати.

«Не можу сказати, наскільки у кожного, тому що все залежить від заробітної плати і стажу в кожного, тобто індивідуальні розрахунки, але в середньому десь зростання на 170-180 грн», – зазначив Шамбір.

Як повідомлялося, частиною четвертою статті 42 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено щорічний перерахунок пенсії з 1 квітня особам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати та набули необхідний страховий стаж.

Джерело