Хутко зникають кришки люків

kryshki

Ситуація з відкритими люками у нашому місті – хоч плач. І це, як справедливо може зауважити більшість мешканців, вже давно не таємниця. Однак останнім часом чавунні кришки почали «зникати масово»! Про це йшла мова під час засідання комісії з питань ТЕБ та НС (техногенно-екологічної безпеки та надзвичайного стану міста) минулого тижня у виконкомі. Інформували присутніх з цього, а також питання щодо заходів попередження надзвичайних ситуацій, начальник управління з питань НС та ЦЗН Олександр Бараніченко, керівники комунальних підприємств Нової Каховки Василь Нікулін, Григорій Каневський, Валерій Радованець та інші.

Було озвучено, що впродовж 2013-го було викрадено 17 чавунних кришок з люків, що знаходяться на балансі водоканалу. Вартість однієї – 195 грн. з ПДВ. Що стосується минулого року, то ситуація була дещо кращою. У 2014-у місто не дорахувалося лише 4 кришок. Проводиться судове провадження по кримінальному обвинуваченню громадянина К.

У році нинішньому – картина взагалі невтішна: з 30 січня до 2 лютого викрадено 28 кришок люків! А заміна, як з’ясувалося, «забаганка» недешева. «На сьогоднішній день на балансі КП «Міський водоканал» знаходиться 6, 5 тис. люків. Із них – покриті бетонними плитами та замінені 1200 шт. на дорогах і 2,5 тисячі – на тротуарах й у дворах (за весь період роботи КП «Міський водоканал»). Заміна й установка «нормальних», себто чавунних, люків буде коштувати, за попередніми підрахунками, близько 6,5 млн. гривень», – підкреслив заступник міського голови Володимир Сироватка.

За підсумками обговорення, був поставлений акцент на співпраці комунальників з міліцією та приватними охоронними агентствами, громадськими організаціями, аби попереджувати та виявляти демонтаж металевих частин комунальних мереж та кришок люків. Начальнику МВ УМВС Андрію Плюшкіну було доручено вжити заходів щодо документування неліцензованих пунктів прийому металобрухту. А міськводоканалу залишається мізкувати над тим, де взяти кошти хоча би на часткове відновлення втрат. Також перед комунальниками була поставлена першочергова задача, сумісно з представниками НК міськвідділу ГУ ДСНС у стислі строки провести перевірку підвальних приміщень та привести їх у готовність до прийому населення у разі надзвичайної ситуації.