ХV міжнародний конкурс академічного мистецтва “VIVAT, MUSICA” завершено!

Сьогодні, 30 травня, у Новій Каховці завершився черговий міжнародний конкурс академічного мистецтва юних «VIVAT, MUSICA», який за 15 років став однією з кращих традицій міста.

P5302234

Гала-концерт, що відбувся в актовій залі фірми «Херсоноблагробуд» подарував присутнім мешканцям і гостям незабутні враження. Діти настільки професійно й майстерно виконували номери, що глядачі тільки т й  встигали вигукувати «Браво!».P5302237

Варто віддати належне й організаторам, які доклали максимум зусиль, аби конкурс пройшов на вищому рівні.

Урочиста церемонія нагородження розпочалася привітальними словами президента конкурсу Галини Ходос. P5302305Вона подякувала усім учасникам, їх викладачам, а також міській владі та спонсорам заходу, без  допомоги яких феєричного свята музики й краси не відбулося б. Також юних музикантів і  решту присутніх привітали секретар Новокаховської міськради Олександр Лук’яненко та голова БФ «Нова Каховка», головного спонсора конкурсу, Наталія Безп’ята. Вони побажали юним талантам подальших творчих успіхів та підкорення нових вершин у чарівному світі музики. Олександр Лук’яненко наголосив: «Чекаємо усіх вас на наступному, 16 конкурсі у Новій Каховці».P5302313

Заслухавши 138 учасників, журі, яке вже багато років поспіль очолює заслужений діяч мистецтв України, композитор, музикознавець Богдана Фільц, оголоси переможців. Підкреслимо, що відзнаку отримав кожен учасник, так як усі діти продемонстрували високий рівень володіння тим чи іншим музичним інструментом, професійний вокал та істинний талант.

Серед вокалістів у молодшій групі 1 місце здобула Ірина Климовська (Кривий Ріг), у середній – Іван Данченко (Миколаїв), старшій – Клавдія Зав’ялова (Миколаїв). У номінації «Композитори» серед найменших учасників 2 місце здобули Ірина та Любов Зелінські (Київ), у середній групі 2 місце за Софією Ніколаєць (Київ). Перших місць у номінації не присуджено. Серед піаністів молодшої групи перемогла Анна Романюк (Херсон), середньої – Любов Нагорна. Гран-прі у цій віковій категорії завоювала Наталія Соколенко (Херсон). А серед старших піаністів 2 місце вибороли Юлія Копейко та Пашалик Євгенія (Каховка). У номінації «Струнники», в молодшій категорії перемогла новокаховчанка Марія Жаркова, у середній  2 місце отримав Артем Косяков (Херсон), у старшій – Єлизавета Савіна . Перше місце також не присуджено.

Серед «народників» у середній групі переміг Жежерук Сергій (Миколаїв), у старшій – Ірина Матуліна (Миколаїв), Дворяшина Анна (Нова Каховка). У номінації «Духовики» першим в середній групі стала Куцева Вероніка (Миколаїв), у старшій – Дмитро Кришталь (Миколаїв, 3 місце).  Дуже численною виявилася номінація «Ансамблі». Серед фортепіанних перемогли ансамблі Блінічіна Єлизавета та Ірина Сегєєва (Генічеськ), Юлія Копейко і Євгенія Пашалик (Каховка). Серед струнно-смичкових 1 місце не присуджено, а 2 розділили 3 ансамблі з Миколаєва: народний  (Жежерук Сергій, Ірина Матуліна), ансамбль скрипалів  «Чарівні струни» (Є. Савіна, А. Баркова, П. Романішина, Є. Синюк, Т. Синюк), Катерина Курченко (флейта) і Юлія Сіднєва (бандура). Серед ансамблів духових інструментів 2 місце посіли флейтисти з Миколаєва: В. Куцева, В. Бгинський, Д. Жароїд, М. Яблонська. У номінації «Твір з оркестром» серед молодших музикантів перемогла Іларія Шевчук-Шнайдер (Херсон), Ксені Дрига (Нова Каховка), Анастасія Юрченко (Нова Каховка),  у середній групі перемогу святкували:Марія Іванова (Нова Каховка), Наталія Соколенко (Херсон), Ксенія Чевердак (Кривий Ріг).

Також багато  учасників були відзначені окремо. Це нагороди від БФ «Нова Каховка» та міської влади,  а також премія пам’яті засновників конкурсу В. М. Працюк та М. М. Працюк. Цю відзнаку отримала Наталія Соколенко, а юна флейтистка з Миколаєва Вероніка Куцева отримала премію від МЦ «Богдан».P5302331Конкурс, за словами, творчого президента, композитора Любові Працюк, видався вдалим. «Незважаючи на великий об’єм роботи, – зауважила Любов Володимирівна, абсолютно усі – і учасники, і викладачі, і члени журі, отримали величезне задоволення. Деякі діти – вже істинні музиканти, яких можна запрошувати на навчання до консерваторії. Усі учасники  порадували неабияк. Це справжні трударі!».

P5302249P5302251P5302257P5302267P5302277P5302295P5302301P5302356P5302378P5302339P5302325P5302388P5302411