І без імен вони для нас Герої. У Новій Каховці відбулось перепоховання останків воїнів, загиблих під час Другої світової

Сьогодні 8 травня український народ відзначає День пам’яті та примирення. Зберігаючи пам’ять про подвиги воїнів-визволителів в боротьбі з нацизмом в роки Другої світової війни, новокаховчани віддають в цей день шану всім загиблим, а також  ветеранам другої світової, які повернулися з Перемогою і до сьогоднішнього дня знаходяться поряд з нами.

Саме в цей особливий день за  ініціативи історико-патріотичного клубу «Каховка» (керівник С. Гончаров)  та підтримки міського голови Володимира Коваленка було прийнято рішення  здійснити перепоховання останків чотирьох воїнів, які загинули, визволяючи наш край.  Як розповів член  клубу і його почесний президент Анатолій Обелець,  вони були підняті під час пошукових робіт  в зоні наступу 301-ї стрілкової дивізії, в напрямку удару Каховка – Плодове – Ключове.

Керівництво міста, духовенство, депутати, керівники підприємств, установ, учнівська та студентська молодь, всі, кому дорога пам’ять тих людей, які віддали життя за мирне майбутнє зібралися у парку Слави. Всі разом присутні  виконали Державний Гімн під музичний супровід оркестру південної  військово-морської  бази (м. Миколаїв), який завітав до Нової Каховки і  також візьме участь у заходах 9 травня.

До громади звернувся міський голова Володимир Коваленко, який наголосив: «У всій країні нині  в храмах, оселях, наших серцях горить свіча пам’яті. Пам’яті про страшну і героїчну війну. Мільйони загиблих за наше з вами право жити. І ми повинні бути вдячними. Сьогодні і день примирення. І як же вони нині потрібне нам усім! Багато втрачено за ці роки. Як наслідок – маємо нелегке сьогодення, в якому пошукові організації знову шукають  загиблих, невідомих нам героїв. Мені один з наших ветеранів сьогодні вранці сказав: ми будемо лише тоді щасливими, коли попереду йтиме добро. І він попросив мене не допустити можливості забути героїв. Тож я всіх прошу, пам’ятаймо кожного, хто віддав а нас життя. І без імен вони для нас Герої!».

Слово під час мітингу взяв голова ради ветеранів Дмитро Папуша.

Чин погребіння останків воїнів здійснив Преосвященнійший єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх полеглих за Україну в роки Другої світової і нині.

Тих, хто за велінням серця займається благородною справою пошуком полеглих солдат міський голова нагородив медаллю «За збереження історії».

Вручаючи відзнаки, мер підкреслив: «На щастя, серед нас є такі люди. Це учасники історико-патріотичного клубу «Каховка», які  шанують минуле і переймаються майбутнім –   ведуть пошуки останків загиблих воїнів в роки Другої світової, і вже  полеглих нині, в зоні проведення АТО на сході.  І сьогодні я з  великою повагою вручаю нагороди вам, хлопці, які послугують хоча б маленькою часточкою вдячності   вам, гідним нащадкам своїх дідів, від всієї нашої громади».

Нагороди під час мітингу отримали  Максим Біжан, Олексій Обелець, Володимир Федченко, Андрій Сєров, Олександр Кабаченко,  В’ячеслав Пашинський,  Сергій Гончаров, Анатолій Завірський, Дмитро Шевчук,  Віталій Надточій та Дмитро Шульгін.

По завершенню заходу усі поклали квіти до Вічного вогню та на могилу воїнів, чиї душі віднині спочивають з миром, поховані у рідній землі.