І знову пам’ять ожива…

У загальноосвітній школі  № 1 Новокаховської міської ради (директор Зуйко О.М.) з 3 по 5 травня проходили заходи, присвячені 72-й річниці Перемоги над нацизмом в Європі та 72-й річниці завершення Другої світової війни.

В актовій залі школи 4 та 5 травня проходив Фестиваль театралізованої воєнно-патріотичної пісні та поезії під величною назвою «Пісні, народжені війною», учасниками якого стали учні 1-11 класів. Головним лейтмотивом фестивалю стало формування у підростаючого покоління шанобливого ставлення і поваги до ветеранів війни та нинішніх захисників Вітчизни.

Почесними гостями фестивалю були хор ветеранів (художній керівник Рикова С.П., концертмейстер Бондарь В.Ф.) та екскурсовод музею історії Ільницька Н.М.

Хвилиною мовчання всі присутні в залі вшанували пам’ять загиблих воїнів Другої світової війни та учасників АТО.

Зі сцени урочисто та піднесено прозвучали рядки патріотичної поезії у виконанні Загурської Єлизовети (4-Б), Добролюбової Тетяни (3-А), Мартищенка  Максима (2-А), Мерзлової Єлизавети (7-Б), Коваль Влади (8-А). На фестивалі звучали як сучасні патріотичні, так і пісні воєнних років, що надихали солдатів на подвиг в ім’я Перемоги. Зворушливо, яскраво, оригінально та пронизливо звучала кожна пісня: «До свидания, мальчики…» (3-В), «Эх, дороги» (1-А, 6-А класи), «Прадідусь» (1-Б), «Письма-треугольники,  «Кино идет» (4-А), «9 Травня» (2-В), «Степом, степом…» (7-В), «Смуглянка» (7-А), «Вальс фронтової сестри» (5-Б), «Кукушка» (Анастасія Новицька, Марія Краснобородько), музична композиція у виконанні Осінньої Ольги, учениці 10-А класу. Емоційно та піднесено прозвучала пісня «Десятый наш десантный батальон» у виконанні співдружності 5-А і 9-А класів. Не менш вражаючим став виступ учнів 6-Б класу, де дівчата і хлопці зачарували та здивували присутніх не тільки вокальними здібностями під час виконання пісні «Маки», а й своєю красою та манерою виконання танцю. Бурхливі емоції й незрівняні враження у всіх присутніх викликали  вокально-хореографічні композиції у виконанні учнів 3-Б і 2-Б класів (керівник Бурдіна А.О.). На завершення святкової програми прозвучала пісня «Перемога» у виконанні учнів 6-В класу.

Бурхливі оплески отримав на свою адресу хор ветеранів, які емоційно та піднесено виконали пісні воєнних років та не залишили байдужим жодного глядача в залі.

Почесна місія випала директору школи Олені Миколаївні Зуйко нагородити грамотами за номінаціями всіх учасників Фестивалю.

Марафон пісень воєнних років став найяскравішим, зворушливим та незабутнім моментом на цьому святі. Адже воєнно-патріотична пісня є символом духовного єднання сучасного покоління зі старшим, на долю якого випали страшні воєнні лихоліття.   Сподіваємося, що заходи проведені в школі № 1 пробудили в душах кожного учня найсвятіші людські почуття, патріотизм, бажання захистити Батьківщину за будь-яких обставин.

Шановні жителі Нової Каховки, дорогі ветерани, учасники бойових дій, трудівники тилу, солдатські вдови! Педагогічний колектив, батьківський комітет школи, учні вітають всіх з Днем Великої Перемоги! Міцного здоров’я, миру, спокою, родинного затишку, всіх благ, гарного настрою! Зі святом!